Запитання / Відповіді


Які вимоги чинного законодавства необхідно врахувати під час складання графіку роботи бариста кафе щоденна і щотижнева тривалість робочого часу якого може перевищувати 40 годин на тиждень?

Нормальна тривалість робочого часу не може перевищувати 40 годин на тиждень (стаття 50 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП). Специфіка роботи бариста (бармен) складається в необхідності знаходитися на робочому місці позмінно сім днів на тиждень, включаючи вихідні, святкові та неробочі дні. Тому щодо таких працівників щотижнева і щоденна тривалість робочого часу не може…
Дізнатися більше


Інспектор праці управління Держпраці у Миколаївській області надав інформаційну підтримку щодо правового регулювання трудових взаємовідносин

Що робити коли роботодавець – фізична особа підприємець відмовляє працівнику звільнитися за власним бажанням? Як домогтися від такого роботодавця  внести запис про звільнення до трудової книжки, отримати розрахункові кошти, що належать йому при звільнені за свою працю? У пошуках вирішення зазначених питань у межах чинного законодавства  робітник, який працює за трудовим договором у фізичної особи-підприємця, …
Дізнатися більше


Посадові особи управління Держпраці у Миколаївській області звернулись до суду із заявкою щодо заборони експлуатації ліфту, строк експлуатація якого минув

За результатами позапланової перевірки дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці  стосовно експлуатації пасажирського ліфту, розташованого у під’їзді №1 будинку №25 по вулиці Декабристів у м. Миколаєві, посадовими особами управління Держпраці у Миколаївській області виявлено низку порушень, що створюють загрозу життю та здоров’я  людей. З метою попередження виникнення прикрих випадків управління Держпраці у Миколаївській області…
Дізнатися більше


Відповідаємо на  запит підприємства Вітовського району Миколаївської області: чи може власник вантажного крану, зареєстрованого в органі Держпраці, після проведення йому експертного обстеження і позачергового технічного огляду, здійсненого уповноваженою організацією, у разі закінчення строку служби (граничного строку експлуатації), прийняти рішення про його подальшу експлуатацію?

21.05.2017 року розпорядженням Кабінету міністрів України від 10.03.2017 року №166-р «Про скасування деяких наказів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади» скасовано наказ Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 18.06.2007 року №132 «Про затвердження Правил будови і безпечної експлуатації вантажопідіймальних кранів» (НПАОП 0.00-1.01-07). Згідно пункту 39 Постанови Кабінету міністрів…
Дізнатися більше