ДОВІДКА ПРО СТАН РОЗГЛЯДУ ЗВЕРНЕНЬ ГРОМАДЯН ТА ДОСТУПУ ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ В УПРАВЛІННІ ДЕРЖПРАЦІ У МИКОЛАЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗА 2019 РІК


З метою оперативного вирішення питань, порушених у зверненнях, задоволення законних вимог заявників Управлінням Держпраці у Миколаївській області забезпечено їх своєчасний, об’єктивний та всебічний розгляд. За результатами вирішення, в установлені законодавством строки, заявникам надаються письмові відповіді.

В приміщенні Управління для загального ознайомлення на стенді розміщено основні нормативно - правові документи, що стосуються звернень громадян та доступу до публічної інформації, графік особистого прийому громадян керівництвом та посадовими особами Управління Держпраці у Миколаївській області, форма та порядок подання запитів на інформацію. Заявникам постійно надається можлива інформаційна та консультативна допомога, необхідні роз’яснення.

На офіційному веб-сайті Управління розміщено актуальні матеріали щодо організації роботи із зверненнями громадян та доступу до публічної інформації. Зокрема, оприлюднено інформацію про роботу із зверненнями громадян, основні вимоги до звернень громадян, графік особистого прийому громадян керівництвом та посадовими особами Управління Держпраці у Миколаївській області, Порядок роботи телефонної «гарячої лінії» Управління, форма та порядок подання запитів на інформацію, розпорядником якої є Управління.

Протягом 2019 року до Управління Держпраці у Миколаївській області надійшло 975 звернень громадян (351 – заяви, 624 – скарги), що на  46 звернень більше в порівнянні з 2018 роком. З них: 237 - повторні звернення,                             38 – колективні звернення, 45 - надійшли електронною поштою.

Із зазначеної кількості звернень:

679 (69,6%) письмових звернень;

296 (30,4%) від Державної установи „Урядовий контактний центр”.

Дані аналізу звернень громадян за звітний період свідчать, що найбільшу частку з них складають звернення, в яких порушуються питання додержання законодавства про працю – 917 (94 %) звернень від загальної кількості звернень громадян. З питань порушення законодавства про охорону праці та промислову безпеку Управлінням Держпраці у Миколаївській області за аналогічний період розглянуто 58 (6 %) звернення.

Відповідно до графіку особистого прийому громадян, протягом                    2019 року керівництвом Управління було прийнято 19 громадян. На телефонну «гарячу лінію» Управління надійшло 20 звернень громадян. Всі звернення розглянуто відповідно до визначених законодавством термінів.

В частині, що стосується результатів розгляду звернень, слід зазначити, що протягом 2019 року необхідну інформацію та відповідні роз’яснення надано на 808 звернень; надіслано за належністю відповідно до статті 7 Закону України „Про звернення громадян” – 44 звернення; не підлягало розгляду відповідно до статті 8 Закону України „Про звернення громадян” – 26 звернень.

Із загальної кількості звернень громадян до Управління Держпраці у Миколаївській області перенаправлено з інших органів, установ та організацій 434 звернення громадян.

Всі звернення розглянуто відповідно до визначених законодавством термінів.

Протягом 2019 року до Управління Держпраці у Миколаївській області надійшло 30 запитів на отримання публічної інформації, 11 - від юридичних осіб, 19 - від фізичних осіб, що на 7 запитів більше в порівнянні з 2018 роком.

Запити було опрацьовано відповідно до положень Закону України «Про доступ до публічної інформації».