Запитання / Відповіді


Яким чином працівник, який працював на підприємця нелегально, може довести факт трудових відносин? Чи може він розраховувати на поновлення трудових прав в частині оплати праці?

Довести факт трудових відносин можливо в судовому порядку. Так, згідно ст. 232 Кодексу законів про працю України у судовому порядку розглядаються трудові спори працівників про оформлення трудових відносин у разі виконання ними роботи без укладення трудового договору та встановлення періоду такої роботи. Для захисту своїх прав працівнику необхідно надати до суду позовну заяву, в якій…
Дізнатися більше


Чи правильно видана довідка про роботу працівника на підприємстві якщо у трудовій книжці зазначається звільнення за власним бажанням згідно ст.38 Кодексу законів про працю України, а у довідці вказано, що працівника звільнено у зв’язку зі станом здоров’я?

Згідно із ст. 49 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП України) власник або уповноважений ним орган зобов'язаний видати працівникові на його вимогу довідку про його роботу на даному підприємстві, в установі, організації із зазначенням спеціальності, кваліфікації, посади, часу роботи і розміру заробітної плати. Порядок ведення трудових книжок працівників, затверджений наказом Міністерства праці України,…
Дізнатися більше


На звернення громадян роз’яснюємо яким чином здійснюється належне проведення розрахунку розміру заробітної плати за час щорічної відпустки

Відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 № 100, обчислення середньої заробітної плати для оплати часу щорічної відпустки, додаткових відпусток у зв'язку з навчанням, творчої відпустки, додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, або для виплати компенсації за невикористані відпустки провадиться виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців…
Дізнатися більше


Чи мають право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер роботи медичні сестри загальноосвітнього навчального закладу для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку?

Спеціалізовані загальноосвітні навчальні заклади для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку забезпечують реалізацію прав таких дітей на здобуття базової загальної середньої освіти, умов проживання, реабілітацію. Серед вихованців закладу діти віком від 6(7) років та діти з відповідним діагнозом і такими медичними показаннями: легка розумова відсталість, помірна розумова…
Дізнатися більше