Запитання / Відповіді


На звернення громадян роз’яснюємо яким чином здійснюється належне проведення розрахунку розміру заробітної плати за час щорічної відпустки

Відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 № 100, обчислення середньої заробітної плати для оплати часу щорічної відпустки, додаткових відпусток у зв'язку з навчанням, творчої відпустки, додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, або для виплати компенсації за невикористані відпустки провадиться виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців…
Дізнатися більше


Чи мають право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер роботи медичні сестри загальноосвітнього навчального закладу для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку?

Спеціалізовані загальноосвітні навчальні заклади для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку забезпечують реалізацію прав таких дітей на здобуття базової загальної середньої освіти, умов проживання, реабілітацію. Серед вихованців закладу діти віком від 6(7) років та діти з відповідним діагнозом і такими медичними показаннями: легка розумова відсталість, помірна розумова…
Дізнатися більше


У яких випадках й у якому розмірі надається вихідна допомога при звільнені ?

Згідно зі ст. 44 Кодексу законів про працю України вихідна допомога працівникові при звільненні виплачується у таких випадках: при припиненні трудового договору у разі відмови працівника від переведення на роботу в іншу місцевість разом з підприємством, установою, організацією, а також відмови від продовження роботи у зв'язку із зміною істотних умов праці (п. 6 ст. 36…
Дізнатися більше


Чи має право роботодавець визначати банківську установу для перерахування заробітної плати працівника?

Відповідно до ч. 5 ст. 24 Закону України «Про оплату праці» за особистою письмовою згодою працівника виплата заробітної плати може здійснюватися через установи банків, поштовими переказами на вказаний ними рахунок (адресу) з обов'язковою оплатою цих послуг за рахунок роботодавця. Законодавством забороняється будь-яким способом обмежувати працівника вільно розпоряджатися своєю заробітною платою, крім випадків, передбачених законодавством, про…
Дізнатися більше