Громадський контроль – один зі шляхів забезпечення додержанням трудових прав та гарантій працівників


В рамках реалізації спільних заходів Управління Держпраці у Миколаївській області та Миколаївської обласної ради профспілок, направлених на протидію порушенням трудових прав та гарантій працівників, відбувся  семінар на тему «Громадський та державний контроль за додержанням законодавства про працю» для профспілкових лідерів підприємств  різних сфер господарської діяльності Миколаївщини.

Олена Чернова, заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Миколаївській області, проінформувала присутніх про повноваження Управління Держпраці щодо  запобігання використання незадекларованої праці у суб’єктів господарювання області, здійснення контролю за додержанням трудових прав та гарантів працівників.

Також, під час семінару присутнім наголосили на основні функції та механізм здійснення профспілками громадського контролю за додержанням роботодавцями законодавства про працю. Зокрема, у сфері захисту трудових прав членів профспілки основними функціями є:

  •  запобігання  порушень трудових прав членів профспілки, виявлення та боротьба з порушеннями;
  • юридичні дії з вирішення трудових спорів у комісіях по трудових спорах, судах, органах державного нагляду і контролю
  •  направлення запитів до органів, уповноважених вирішувати завдання у сфері праці, захисту прав працюючих громадян – членів профспілки.

Спонукаючи представників профспілок активніше реалізовувати свої функції, учасникам  додатково зауважили на одній з підстав проведення інспекційного відвідування Управлінням Держпраці,  а саме: інформації профспілкових органів про порушення прав працівників, які є членами профспілки, виявлених у ході  здійснення громадського контролю за додержанням законодавства про працю.

Присутні обговорили механізм взаємодії з Управлінням Держпраці та отримали вичерпні відповіді на свої запитання.