Контроль за дотриманням нормативу працевлаштування осіб з інвалідністю


У поточному році управлінням Держпраці у Миколаївській області організовано    35 позапланових перевірок суб’єктів господарювання Миколаївщини  щодо додержання законодавства про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю.

Заходи проведено на виконання Угоди про співробітництво між Управлінням Держпраці у Миколаївській області з Миколаївським обласним відділенням фонду соціального захисту інвалідів.

За результатами  перевірок встановлено, що  14 суб’єктів господарювання порушують вимоги чинного законодавства в частині подання до Фонду соціального захисту інвалідів звітів про зайнятість і працевлаштування інвалідів, 9  не виконують норматив працевлаштування осіб з інвалідністю.

Нагадаємо, що підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю відповідно до нормативу (у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця) і забезпечують працевлаштування осіб з інвалідністю.

Відносно посадових осіб перевірених підприємств, установ, організацій, якими допущено порушення вимог чинного законодавства складено відповідні протоколи про адміністративні правопорушення, які направлено до суду для розгляду питання щодо притягнення їх до адміністративної відповідальності.

Крім того відповідна інформація направлена до Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів для вжиття відповідних заходів реагування до підприємств, якими не забезпечено виконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування осіб з інвалідністю.