КП «Братський водоканал»: забезпечення безпечного виконання робіт під впливом мінливих погодних умов


Про безпеку виконання робіт над рівнем поверхні ґрунту, зокрема на висоті понад 1,3 метра,  та нижче рівня поверхні ґрунту, в колодязях, шурфах, траншеях, котлованах, колекторах, а також у замкненому просторі говорили під час семінар-наради на КП «БРАТСЬКИЙ ВОДОКАНАЛ».

Участь у заході взяли посадові  особи управління Держпраці у Миколаївській області та працівники підприємства.

Висловлюючи занепокоєння щодо додержання вимог безпеки під час виконання робіт на відкритому повітрі під впливом постійної зміни погодних умов, Юрій Карасьов, головний державний інспектор управління Держпраці у Миколаївській області, зауважив на важливість врахування примх природи при проведенні інструктажів з охорони праці.

Під час заходу присутні обговорили кут нахилу укосів котлованів і траншей у разі природної вологості ґрунтів та необхідності застосування укріплень укосів за умов випадання опадів чи збільшення терміну виконання робіт. Розглядаючи ключові моменти щодо безпечного проведення робіт у замкненому просторі, учасники заходу зупинили увагу на  засобах індивідуального захисту  працівників та заборонах, передбачених при виконанні робіт всередині споруд каналізаційної мережі, зокрема застосуванні відкритого вогню. Також, увагу було зосереджено на вимогах безпеки при виконані роботи на висоті понад 1,3 метра на відкритому місці за різних показників швидкості вітру.

Посадові особи Управління зазначили, що людина безсила перед примхами природи, проте здатність аналізувати та  передбачати певні ситуації  дозволяє їй йти до поставленої мети. Авжеж, у забезпеченні  виконання поставлених завдань допомагають знання, зокрема знання у сфері охорони праці.

Наприкінці заходу, головний державний інспектор Управління Віталій  Милько зауважив на  обов’язковість документального оформлення заходів безпеки вжитих щодо виконання  робіт підвищеної небезпеки.