Миколаївщина: реалізація заходів з підготовки до опалювального періоду


15 серпня 2019 року в Миколаївській обласній адміністрації відбулося  засідання обласного штабу з підготовки і сталого проходження опалювального сезону 2019/2020 року.

Участь у роботі штабу взяв начальник відділу нагляду на виробництві та на об’єктах підвищеної небезпеки Управління Держпраці у Миколаївській області Сергій Джігімон.

Під час заходу представники райдержадміністрацій, міських, селищних рад об’єднаних  територіальних громад звітували про  роботу щодо підготовки до забезпечення об’єктів бюджетної сфери з початку опалювального сезону теплом.

У своїх доповідях присутні відзначали стан облаштування вузлів обліку автономних газових котлів, які забезпечують теплом дитячі садочки, школи, медичні заклади тощо,  засобами дистанційної передачі даних.

Нагадаємо, що відповідно до Кодексу газорозподільних систем  власники комерційних вузлів обліку (крім побутових споживачів із річним споживанням до 10 тис. м куб.; крім власників комерційних вузлів обліку природного газу з лічильниками типорозмірів G-1,6, G-2,5, G-4, G-6 та річний обсяг обліку природного газу яких менш 10 тис. м куб.) зобов'язані в установленому законодавством порядку забезпечити організацію та облаштування на власних комерційних вузлах обліку засобів дистанційної передачі даних. У разі невиконання зазначеної умови постачання газу споживачу не буде здійснюватися.

Робота з облаштування сучасними приладами обліку газу здатними  дистанційно передавати дані та переоснащення вузлів обліку, в яких відсутня технічна можливість зняття інформації для її подальшої передачі оператору газорозподільної системи, ведеться  3 роки поспіль. Проте звіти учасників засідання викликають занепокоєння щодо своєчасності подачі тепла. Облаштування вузлів обліку природного газу засобами дистанційної передачі даних потребує здійснення комплексу заходів, зокрема розробки проекту, заміни лічильника, встановлення відповідного модему тощо. Між тим, нині не всі органи місцевого самоврядування вирішили дійшли згоди щодо здійснення фінансування на облаштування та переоснащення вузлів обліку. Наприклад:  Новоодеська районна рада взагалі прийняла рішення не виділяти кошти, а у  Вітовському районі Миколаївщини об’єкти бюджетної сфери переводяться з опалення  газом на альтернативний вид опалення -  пелети.

Серед іншого, до уваги членів обласного штабу та присутніх було представлено звіт про результати роботи за підсумками липня 2019 року ТОВ «Миколаївська електропостачальна компанія» та інформацію про зміни, які відбулися в результаті  реформування ринку електроенергії в Україні.