Молодь Миколаївщини за безпечну працю


Канікули учнів Миколаївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №26 Миклолаївської міської ради відзначилися приємною несподіванкою. Керівництво управління Держпраці у Миколаївській області організувало  для них відвідування «родзинки» міста  - Миколаївського зоопарку.

 Подорож зоопарком розпочалася біля стенда з роботами учасників регіонального туру Всеукраїнського дитячого конкурсу малюнка «Охорона праці очима дітей». Перший заступник начальника управління Яна Скуратовська пояснила, що захід  відбувається в рамках відзначання Дня охорони праці  в Україні. Окрім пізнання цікавого світу тварин, дітям випала нагода стати дослідниками та проаналізувати роботу працівників зоопарку на предмет виконання вимог охорони праці.

На прикладах повсякденного життя та професійної діяльності дорослих, Яна Скуратовська розповіла учням про ризики, які зустрічаються у житті, пояснила, яким чином  їх можна мінімізувати, надала визначення словам роботодавець та працівник, проінформувала про обов’язки роботодавця щодо належної організації охорони праці.

 «Кожен день, незважаючи на свята, працівники зоопарку приходять на роботу. Їм необхідно погодувати тварин, прибрати у їх приміщеннях, перевірити стан їх самопочуття…. Тож, мандруючи  лабіринтами зоопарку, звертайте увагу як працюють дорослі, як вони дотримуються вимог безпеки. Також, придивляйтеся до попереджувальних знаків. На них зазначається інформація про небезпеки», -  зауважила перший заступник начальника управління, проводжаючи дітей у мандри лабіринтами зоопарку.

Додатково: управлінням Держпраці у Миколаївській області проводиться активна робота з молоддю щодо привернення уваги до визначення небезпек, які можуть зустрітися як у повсякденному так і професійному житті. Посадові особи управління проводять лекції для студентів ВУЗів, залучають школярів до екскурсійних відвідувань  виробничих підприємств області, організовують інформаційно-роз’яснювальні заходи для неповнолітніх на вулицях міста.