Наживо: про трудові права осіб з інвалідністю та заходи щодо додержання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю


21 серпня 2019 року прямий ефір «Радіодень» - спільного спецпроекту «UA:Українського радіо Миколаїв» та телеканалу «Миколаїв», який одночасно транслюється на трьох різних платформах, зокрема радіо, телебаченні та у соціальній мережі Facebook – було присвячено висвітленню роботи, яка триває на Миколаївщині з питань  забезпечення працевлаштування осіб з інвалідністю.

Гостями ведучої Анжеліки Топчій стали заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів управління  Держпраці у Миколаївській області Олена Чернова та заступник директора Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Галина Жукова.

Слухачам розповіли, що особи з інвалідністю рівні у своїх трудових правах  з іншими громадянами. Між тим, з метою їх соціальної підтримки чинним законодавством  передбачено певне коло трудових гарантій. Окрім передбачених Кодексом законів про працю України трудових гарантій, державою для роботодавців встановлено  норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у розмірі чотири відсотки середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від восьми до 25 осіб — у кількості одного робочого місця. При цьому,  кожен суб’єктів господарювання має  забезпечувати виконання нормативу.

Гості студії розповіли про заходи, які реалізуються на Миколаївщині  в рамках угоди співпраці між  Держпраці та на Фонду соціального захисту інвалідів (далі -  Фонд), направлені на виконання вищезазначеного нормативу.

Так, Управлінням  Держпраці у Миколаївській області в 2019 році  організовано 35 заходів контролю. За результатами проведеної роботи кількість зареєстрованих суб’єктів господарювання в Миколаївському обласному відділенні Фонду зросла на 5 підприємств, одне підприємство самостійно сплатило адміністративно-господарські санкції та пеню за невиконання нормативу щодо створення робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю в сумі близько 31 тисячі гривень, на  одне підприємство, яке не надавало звіт щодо працевлаштування осіб з  інвалідністю та не виконало норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, подано позов до суду першої інстанції на суму більше ніж 291 тисяча гривень.

Також,  телеглядачі, радіослухачі, користувачі інтернет, дізналися про використання коштів, отриманих як сплату адміністративно-господарської санкції та пені, що надходять до державного бюджету за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів. Зокрема, надання фінансової допомоги на безповоротній основі особам з інвалідністю, направленої на оплату вартості їх навчання та перекваліфікації у навчальних закладах, центрах професійної реабілітації інвалідів для здобуття професії (спеціальності) України.

Про особливості працевлаштування осіб з інвалідністю, результати перевірок суб'єктів господарювання та виявлені порушення говоримо в програмі "Радіодень".Гості студії: заступник начальника відділу нагляду з питань додержання законодавства про працю Управління Держпраці у Миколаївській області Олена Чернова; заступник директора Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Галина Жукова.Ведуча - Анжеліка Топчій.

Опубліковано UA: Українське радіо Миколаїв Середа, 21 серпня 2019 р.