На ТОВ Первомайський «Райагробуд» визначено коло заходів направлених на попередження нещасних випадків під час виконання робіт на висоті


Додержання вимог у сфері охорони праці під час організації та виконання робіт на висоті. Саме таку тему підняли для обговорення посадові особи управління Держпраці у Миколаївській області під час наради в  ТОВ Первомайський «Райагробуд».

Учасники  наради приділили особливу увагу організації робіт, які виконуються за  нарядами-допуску. Так, на підприємстві, залежно від умов і особливостей виробництва, має бути складений та затверджений перелік робіт на висоті, які виконуються за нарядами-допусками. Безпосередньо, наряд-допуск на виконання робіт видається на строк, необхідний для виконання заданого обсягу робіт, але не більше 15 календарних днів від дня початку роботи. Між тим, зазначений документ може бути продовжений один раз на термін не більше 15 календарних днів від дня продовження. Водночас, було підкреслено,  що уразі зміни складу бригади більше ніж наполовину кількості членів бригади, які розпочинали роботу, видається новий наряд-допуск.

Головний державний інспектор відділу нагляду в будівництві, котлонагляді на транспорті та зв’язку управління Держпраці у Миколаївській області Сергій Чорний наголосив, що у разі виникнення у процесі роботи небезпечних та/або шкідливих виробничих факторів, не передбачених нарядом, роботи необхідно припинити. Вони можуть бути продовжені тільки після усунення зазначених факторів.

Під час наради чимало уваги приділялося засобам колективного та індивідуального захисту працівників, зокрема їх якості. Застосування засобів колективного та індивідуального захисту дозволяється за умови наявності на них  технічної документації з відміткою служби технічного контролю виробника, а також за умови своєчасного проведення необхідних експлуатаційних випробувань та проведення щоденного огляду засобів захисту перед початком робіт щодо справності, відсутності пошкоджень та дефектів, які можуть погіршувати їх захисні властивості.

Окрім зазначеного, учасники наради обговорили організаційні заходи, направлені на здійснення контролю за виконанням працівниками, які виконують роботу на висоті, вимог інструкцій з охорони праці.