Огляд випадків захворювання медичних працівників Миколаївщини на COVID-19


На Миколаївщині станом на 31.07.2020 у 587 осіб лабораторно  підтверджено захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19, з них 83 працівники медзакладів.

Причини та обставини  усіх випадків захворювання працівників закладів охорони здоров’я з’ясовуються.

Наразі встановлено, що:

4 працівники медзакладів захворіли під час перебування у відпустці тривалістю понад 14 днів;

1 медпрацівник захворів, проте роботодавець не надав  повідомлення про гостре професійне захворювання щодо працівника, як це вимагає Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві  (далі –Порядок). За порушення Порядку посадовою особою Управління внесено припис та  складено протокол про адміністративне правопорушення на  керівника закладу;

щодо інших 78 працівників медичної сфери, то  причини та обставини захворювання  медпрацівників на COVID-19 з’ясовує відповідна комісія.

Станом на 31.07.2020 року згідно з наказом Управління Держпраці у Миколаївській області утворено одну  комісію зі спеціального розслідування нещасного випадку/гострого професійного захворювання із смертельним наслідком. В закладах охорони здоров’я Миколаївщини утворено 75 комісій з розслідування гострих  професійних захворювань,  до складу яких увійшли посадові особи Управління. Водночас, формується склад ще 2 комісій щодо проведення аналогічних розслідувань.

Відзначимо, що 24 комісії, утворені медичними закладами, уже прийняли рішення щодо розслідувань. За висновками комісій:

  •  9 випадків захворювань  працівників медичних закладів, пов’язані з умовами праці,- роботодавець не забезпечив безпечні умови праці (працівників не забезпечено в належному обсязі засобами індивідуального захисту, дезінфікуючими засобами, не запроваджені необхідні профілактичні заходи);
  •   15 випадків  – не мають зв’язку з умовами праці.