Першим заступником начальника управління Держпраці у Миколаївській області взято участь у засіданні міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати


 28 листопада 2017 року на засіданні міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати Миколаївської облдержадміністрації обговорювали причини наявності великої кількості відомостей про працюючих осіб у вищих навчальних закладах освіти, які отримують заробітну плату нижче мінімальної та аналіз показників росту середньомісячної заробітної плати та частки працівників, які мають заробітну плату у межах мінімального розміру.

Під час засідання з боку керівників миколаївських вищих навчальних закладів четвертого рівня акредитації звучали нарікання на складність та незрозумілість форм звітності. Серед, обґрунтувань виплати заробітної плати у розмірах відповідно до вимог чинного законодавства, ректори Чорноморського національного університету імені Пера Могили та Миколаївського університету імені В.О.Сухомлинського відзначили відсутність скарг співробітників.

У пошуках надійних та корисних джерел інформації для проведення результативних заходів контролю управлінням Держпраці у Миколаївській області,   членами робочої групи було розглянуто  критерії оцінки показників розміру середньомісячної заробітної плати Головного управління статистики у Миколаївській області. Між тим, відзначено, що відомості Пенсійного фонду та Державної фіскальної служби  мають пріоритетне значення у визначені виплати заробітної плати працівникам Миколаївщини у розмірі менше ніж мінімальний.

Фінансова звітність є джерелом інформації, призначеної для прийняття обґрунтованих управлінських рішень. Тому важливо, щоб її формування відбувалось відповідно до встановлених вимог. Як зазначалось на засіданні, Головне управління Пенсійного фонду України у Миколаївській області сприяє та надалі сприятиме підвищенню обізнаності суб’єктів господарювання щодо заповнювання звітності. Роботі у цьому напрямку  буде приділено ще більше уваги.