Посадові особи Держпраці визначили організаційні заходи, які попередять травматизм серед працівників КП «Теплопостачання та водо-каналізаційне господарство»


У Южноукраїнську посадові особи Управління Держпраці у Миколаївській області взяли участь у нараді  КП «Теплопостачання та  водо-каналізаційне господарство»  з питань недопущення нещасних випадків серед працівників під час виконання трудових обов’язків.

Посадові особи Управління представили данні аналізу причин та обставин, що привели до  нещасних випадків на підприємствах водопровідно-каналізаційного господарства. Присутнім зауважили на високому показнику травматизму, пов’язаному з отруєнням газами під час виконання робіт в колодязях та інших замкнених просторах. Серед основних причин травматизму  є порушення вимог інструкцій охорони праці, в тому числі щодо виконання приладової перевірки повітряного середовища під час проведення газонебезпечних робіт.

Посадовці зауважили, що  кожна газонебезпечна робота, яка виконується з оформленням наряду-допуску або реєструється в журналі обліку складається з двох етапів:

– підготовка об’єкта до проведення газонебезпечної роботи;

– безпосереднє проведення газонебезпечної роботи.

Особа, відповідальна за проведення газонебезпечних робіт, повинна завчасно отримувати наряд-допуск і спеціальний план виконання газонебезпечних робіт, у якому вказується

- послідовність проведення робіт;

- розташування працівників;

- потреба в механізмах і пристроях; заходи, що забезпечують безпеку проведення робіт;

- особи, відповідальні за проведення кожної газонебезпечної роботи, за загальне керівництво і координацію робіт, для своєчасної підготовки до роботи.

До спеціального плану виконання газонебезпечних робіт і наряду-допуску додається схема із зазначенням місця і характеру роботи, що виконується. Перед початком проведення газонебезпечних робіт обов’язково має перевірятися  відповідність креслення фактичному стану об’єкта. На нараді було зауважено на важливості здійснення  контролю за  належним застосуванням засобів індивідуального захисту працівниками.

Серед іншого, в  рамках заходу представники Держпраці висловили готовність надавати консультативну допомогу щодо реалізації ініціатив, направлених на запровадження ризикоорієнтованого підходу, удосконалення організації охорони праці на підприємстві.