Про заходи, направлені на запобігання розповсюдженню COVID-19


Управління Держпраці у Миколаївській області наголошує роботодавцям на необхідність вжиття  ефективних заходів профілактики Covid-19, з урахуванням рекомендацій Держпраці щодо запобігання розповсюдженню коронавірусу на робочих місцях та.

Станом на 1 жовтня 2020р. випадки COVID-19 зареєстровані у 215 країнах світу. Серед країн світу Україна займає 25 позицію по кількості хворих на гостру респіраторну хворобу Covid-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2. Найбільшу кількість випадків захворювань на коронавірус зареєстровано у США, Індії, Бразилії, Російській федерації. Кількість заражених на Covid-19 щоденно зростає (Джерело: www.worldometers.info).

З метою недопущення поширення хвороби  територію України у березні 2020 Кабінетом Міністрів України було прийнято постанову № 211 (з урахуванням  змінам), якою визнано перелік осіб, які потребують самоізоляції.

Станом на 01 жовтня 2020 року до зазначеного переліку входять:

 • особи, які мали контакт з хворим на COVID-19, крім осіб, які перебували у засобах індивідуального захисту у зв’язку з виконанням службових обов’язків;
 • особи, щодо яких є підозра на інфікування, або особи, які хворіють на COVID-19 та не потребують госпіталізації;
 • особи, які досягли 60-річного віку, крім осіб, які здійснюють заходи, пов’язані з недопущенням поширення COVID-19, забезпечують діяльність об’єктів критичної інфраструктури.

Особи, які потребують самоізоляції, зобов’язані постійно перебувати у визначеному ними місці самоізоляції, утримуватися від контакту з іншими особами, крім тих, з якими спільно проживають.

Строк самоізоляції визначає лікуючий лікар хворого або особи з підозрою на інфікування COVID-19 на підставі галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я.

Звертаємо увагу на критерії МОЗ України  за якими людина може вважатися контактною:

 •  особа проживає в одному домі з хворим на COVID-19;
 •  особа мала прямий фізичний контакт з хворим на COVID-19 (наприклад, через рукостискання);
 •  особа мала контакт із слизовими виділеннями з дихальних шляхів хворого на COVID-19 (наприклад, перебування в зоні пацієнта під час кашлю, чи доторкування руками до використаних серветок) та не використовувала засоби індивідуального захисту.
 •  Особа контактувала із хворим на COVID-19 на відстані до одного метру протягом 15 хвилин і більше, за умови не використання відповідних засобів індивідуального захисту або з підозрою щодо неправильного їх використання (наприклад, порушення цілісності рукавичок);
 •  особа перебувала у закритому середовищі (наприклад, аудиторія, кімната для засідань, зал очікування закладу охорони здоров’я) із хворим на COVID-19 протягом 15 хвилин і більше на відстані менше одного метру;
 •  медичний працівник або інша особа, яка надає медичну допомогу або проводить догляд за хворим на COVID-19;
 •  працівники лабораторій, які обробляють зразки з дихальних шляхів отримані від хворих на COVID-19;
 •  працівники патологоанатомічних/судово-медичних бюро/відділень, які  безпосередньо приймали участь у розтині тіла, в тому числі взятті зразків для проведення ПЛР-дослідження навіть за умови використання відповідних засобів індивідуального захисту;
 •  контакт в літаку в межах двох сидінь (у будь-якому напрямку) з хворим на COVID-19, супутники подорожі;
 •  члени екіпажу, які проводили обслуговування в салоні літака, де знаходився хворий;
 •  якщо тяжкість симптомів (наприклад, частий кашель) або переміщення особи вказують на більш велику зону ризику щодо зараження, пасажири, які сидять у всій секції, або всі пасажири повітряного судна можуть вважатися контактними.

У разі призначення зобов’язання щодо самоізоляції:

 • особа зазначає місце своєї самоізоляції та інформацію про засоби зв’язку (номер телефону), короткі відомості про стан здоров’я та хронічні захворювання на час самоізоляції (за згодою особи);
 • повідомляється, що за надання неправдивих відомостей про місце своєї самоізоляції, інформації про засоби зв’язку, недотримання режиму самоізоляції особу буде притягнуто до адміністративної відповідальності, а у випадку порушення режиму самоізоляції, що призвело до тяжких наслідків, в тому числі смерті третіх осіб, до кримінальної відповідальності.