Результати контрольних заходів за додержання суб’єктами господарювання вимог законодавства про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю в серпні 2019 року


За результатами позапланових заходів контролю Управління Держпраці у Миколаївській області у серпні 2019 року відносно керівників ТОВ ТД «Лакма», ТОВ «Микгазпослуга», ПП Агропромислова фірма «Вісла», ТОВ «Корпорація бугські кар’єри» складено протоколи про адміністративне правопорушення. Причиною тому стали виявлені порушення вимог ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» в частині не виконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів.

Перевіркою документів кадрового діловодства встановлено, що підприємствами в останні роки не виконується норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів, передбачений чинним законодавством (на одних підприємствах середньооблікова чисельність працівників, які мають інвалідність, становила менше норми, а  на інших  працівники з інвалідністю у перевірені періоди взагалі не працювали).

Протоколи про адміністративні порушення направлено до суду для розгляду питання щодо притягнення керівників підприємств до адміністративної відповідальності.

Додатково: забезпечення виконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування осіб з інвалідністю, є обов’язковою вимогою чинного законодавства.  Управління Держпраці у Миколаївській області закликає суб’єктів господарювання проводити свою діяльність в межах чинного законодавства  та готове надавати консультативну допомогу в межах своїх повноважень.