Суспільне мовлення: знижуємо рівень ризику отримання травм під час експлуатації електрифікованого інструменту


05 квітня 2019 у прямому  ефірі Українського радіо:Миколаїв розглядалися питання щодо порядку дій та запровадження заходів, завдяки яким можна уникнути травм під час експлуатації електрифікованого інструменту, зокрема переносного.

Гостями радіоведучої Анжеліки Топчий стали посадові особи управління Держпраці у Миколаївській області, а саме: начальник відділу нагляду в машинобудуванні та енергетиці - Дмитро Агарков та головний спеціаліст відділу нагляду з питань гігієни праці - Леся Бугас.

Інформація надана під час ефіру була спрямована на широку аудиторію, зокрема   роботодавців, працівників, осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, а також населення, яке у побуті,  присадибних ділянках, гаражах тощо  використовують переносний електроінструмент.

Під час ефіру Дмитро Агарков надав інформацію про мету та кількість  заходів контролю, які відбулися у минулому році у напрямку дотримання вимог нормативно-правових актів з питань охорони праці, окреслив основні порушення  електробезпеки виявлені під час перевірок,  розповів про  їх можливі наслідки.

Слухачі радіоефіру, також, дізналися:

  • про групи, на які поділяється електроінструмент, та їх відмінності;
  • яким електроінструментом заборонено користуватися:
  • де заборонено користуватися електроінструментом;
  • особливості застосування переносних електросвітильників.

Окрема увага слухачів було привернуто  до вимог безпечної експлуатації такого розповсюдженого серед суб’єктів господарювання, осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, та населенням електрообладнання, як електрозварювальні апарати.

Посадовці визначили вимоги, які застосовуються до обладнання та приміщень, де можна застосовувати електрозварювальне обладнання та окремих факторах, що пов’язані з безпекою виконання зварювальних робіт.

Леся Бугас пояснила, що під час роботи на електрозварювальника впливають негативні фактори, такі як інфрачервоне випромінювання, ультрафіолетове випромінювання, зварювальний аерозоль та інші. З метою збереження здоров’я, а також недопущення  травмування працівник має  застосовувати засоби індивідуального захисту. Фахівець  визначила комплектність та характеристики засобів індивідуального захисту  електрозварювальника.

Наприкінці ефіру Дмитро Агарков зазначив, що кожна людина під час трудової діяльності має дбати про власну безпеку та збереження здоров’я.