Теле та радіо комунікація: профілактика вібраційної хвороби


8 листопада 2019 року в студії UA: радіо Миколаїв обговорено питання щодо впливу вібрації на здоров’я працюючих та заходи, направлені на профілактику негативного впливу вібрації на організм людини.

Радіоведуча Анжеліки Топчій відзначила, що вібраційна хвороба у структурі професійних захворювань займає одне з «почесних» місць. У  минулому році на Миколаївщині зареєстровано 6 випадків професійних захворювань на вібраційну хворобу.

Гостя студії - головний державний інспектор відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці у Миколаївській області Леся Бугас - відзначила, що люди можуть  не здогадуватися від чого мають погане самопочуття, зокрема головний біль, відчуття ламати та тяжіння  у верхніх  кінцівках,  ураження нервово-м’язового і опорно-рухового апарату тощо. Причину недуги можна визначити проаналізувавши умови в яких людина знаходиться продовж дня, зокрема дію зовнішніх факторів та період їх впливу.

Під час спілкування визначено категорії вібрації за джерелами її виникнення. До кожної категорії для більшого розуміння наведено приклади. Водночас, було відзначено, що найчастіше вібраційна хвороба виникає від впливу  локальної вібрації, хоча дія загальної та комбінованої не менш уразливо впливає на людину.

Розвиток вібраційної хвороби спостерігається у водіїв великовантажних автомобілів, тракторів, комбайнів, екскаваторів, дорожніх працівників, залізничників, працівників кар’єрів, насосних  станцій, а також осіб, які працюють на верстатах, обладнанні з метало-деревообробки, пресування   тощо.

Охолоджуючий мікроклімат та нераціональний режим праці  віднесено до факторів, які посилюють вплив дії вібрації на людину.

Окрему увагу  приділено обговоренню заходів запобігання негативної дії вібрації на людину,  важливості додержання самодисципліни працівниками щодо застосування індивідуальних заходів безпеки під час роботи, виконання своїх обов’язків роботодавцями стосовно організації періодичних медичних оглядів працівників, реалізації заходів направлених на поліпшення умов праці.

Додатково: прямий ефір зустрічі транслювався 8 листопада 2019 о 10.15 у Facebook на сторінці  UA: радіо Миколаїв, повтор заходу о 12.15  демонстрував  телеканал «Миколаїв». Усі хто не встиг до перегляду трансляцій зможуть почути інформацію про профілактику вібраційної хвороби 9 листопада 2019 року о 17.30,  налаштувавши свої радіоприймачі на хвилю 92 FM (м.Миколаїв) чи 100,9 FM (м.Первомайськ).

Профілактика вібраційної хвороби

За даними Фонду соцстрахування в Україні найпоширенішими профзахворюваннями визнані хвороби органів дихання, опорно-рухового апарату, органів слуху і вібраційна хвороба. Щодо останньої, минулого року на Миколаївщині шістьом особам було встановлено такий діагноз. Які фактори спричиняють виникнення вібраційної хвороби та як можна цьому запобігти? - про це у програмі #Радіодень.Гостя студії - головний державний інспектор відділу з питань гігієни праці управління Держпраці в Миколаївській області Леся Бугас.Коментар телефоном: начальник служби охорони праці Миколаївського глиноземного заводу Валерій Поліковський.#профзахворювання, #вібраційна_хвороба.

Опубліковано UA: Миколаїв Пʼятниця, 8 листопада 2019 р.