Управління Держпраці у Миколаївській області закликає до безпечного ведення робіт під час зернозбиральної кампанії


Сезон зернозбиральних робіт у розпалі. У період збирання врожаю збільшується ризик травмування працівників. Тож, реалізація заходів,  які убезпечують від травмування працівників під час зернозбиральних робіт є доволі актуальною.

 З метою підтримання стану охорони праці на належному рівні та запобігання травмування найманих осіб керівникам зернозаготівельних підприємств необхідно вживати наступних заходів:

  • здійснювати постійний контроль щодо дотримання працівниками законодавчих та нормативних актів з питань охорони праці, вимог інструкцій з охорони праці, вимог безпеки під час виконання робіт;
  • вживати заходи, направлені на дотримання належного технічного стану та безпечної експлуатації обладнання, машин, механізмів;
  • не допускати до виконання робіт з підвищеною небезпекою працівників, які не пройшли в установленому порядку інструктажі, навчання та перевірку знань з охорони праці.

Суб’єктам господарювання під час організації робіт слід звернути особливу увагу на забезпечення електробезпеки, зокрема поблизу охоронних зон повітряних ліній електропередач. Також важливо забезпечити щоденний медичний огляд водіїв транспортних засобів  та  не допускати  до робіт осіб у стані алкогольного сп`яніння. Щоб запобігти наїздам техніки на працівників та нещасним випадкам, необхідно визначити безпечні місця відпочинку та приймання їжі у польових умовах, забезпечити бригади пересувними вагончиками тощо.

Управління Держпраці у Миколаївській області зосереджує увагу суб’єктів господарювання агропромислового комплексу на те, що згідно ст. 13 Закону України «Про охорону праці» роботодавець несе безпосередню відповідальність за створення на робочому місці в кожному структурному підрозділі безпечних та надійних умов праці. За порушення вимог чинного законодавства у сфері охорони праці винні особи притягаються до дисциплінарної, адміністративної, матеріальної, кримінальної відповідальності.