Управління Держпраці у Миколаївській області: з турботою про безпеку учасників навчально-виховного процесу


27 листопада 2019 в Управлінні Держпраці у Миколаївській області відбувся черговий комплексний семінар щодо додержання вимог законодавства про працю та охорону  праці.

Участь у семінарі взяли особи, відповідальні за стан охорони праці   закладів освіти міста  Миколаєва.

Інформаційний партнер заходу: управління освіти та науки Миколаївської міської ради.

У вступному слові перший заступник начальника Управління Держпраці у Миколаївській області Яна Скуратовська визначила права працівника освіти, які закріплені у Конституції України, визначені  законом України «Про охорону праці» та профільним законодавством. Присутнім було зауважено, що навчальний захід  проводяться з метою недопущення нещасних випадків та уникнення непорозумінь під час заходів контролю. Інформаційні компанії Управління тривають на постійній основі, роз’яснення щодо застосування вимог чинного законодавства оприлюднюються, відповіді на питання, які досі залишилися не з’ясованими, будуть надані в процесі семінару.

Взявши слово, головний держаний інспектор Управління Людмила Артеменко  зауважила на важливість якісного опрацювання кожного документу з охорони праці, що входить до  переліку документації з питань охорони праці, ознайомлення працівників під підпис  про умови праці, вимоги безпеки праці, та покладені на них обов’язки, наприклад: з електробезпеки. Адже на Миколаївщині у соціально-культурній сфері (сфері, у якій майже відсутні шкідливі виробничі фактори) у поточному році сталось 18 нещасних випадків, два з яких смертельні.

Присутнім зауважили на необхідності дотримання вимог нового Порядку розслідування та обліку нещасних випадків на виробництві та аварій на виробництві. Також, пояснили організаційні вимоги, передбачені для проведення періодичних медичних оглядів.  За статистичними даними 16% онкозахворювань, зареєстрованих в Україні, припадає на долю професійних захворювань.  Оскільки  до професійних захворювань викладачів відноситься ларингіти, фарингіти, тонзиліти та інші захворювання горла, в тому числі новоутворення, то проходження періодичного профмедогляду у отолорингога для освітян є обов’язковим.

Присутнім розкрили особливості нарахування заробітної плати, пояснили  різницю між суміщенням та сумісництвом, зауважили на недопущенні заміщення трудових відносин цивільно-правовими.

Представник  управління освіти та науки Миколаївської міської ради, який опікується питаннями охорони праці, Віктор Яковенко закликав колег усувати порушення, писати приписи своїм керівникам, зазначаючи обґрунтування щодо запровадження змін.

Розгляд питань щодо  надання пільг та компенсацій за особливий характер праці, а саме надання додаткової відпустки за ненормований робочий день, роботу за комп’ютером не менше половини тривалості робочого дня, а також  доплати за використання у роботі деззасобів у присутніх викликав  різну реакцію. Одні особи, відповідальні за стан охорони праці, знали зазначену норму чинного законодавства, інші занотували роз’яснення фахівців відділу експертизи умов праці Управління.

Наприкінці семінару були надані відповіді на питання, порушені учасниками заходу.