Фахівці Управління Держпраці у Миколаївській області опрацювали з підприємцями ринку «Україна» м.Миколаєва порядок належного оформлення трудових відносин


На торговельних майданчиках ринку «Україна» торгівлю ведуть  як фізичні особи-підприємці, які самостійно здійснюють господарську діяльність, так і наймані особи суб’єктів господарювання.

Проводячи інформаційно-роз’яснювальну роботу на території ринку посадові особи Управління Держпраці у Миколаївській області  розповідали представникам торгівлі, а також  пересічним громадянам, про необхідний мінімум, який  має знати кожна працездатна особа,  а саме  порядок допуску працівника до роботи.

Під час заходу роздавалися  інформаційні буклети, у яких наводиться інформація про переваги офіційного працевлаштування, обов’язки сторін трудових відносин, документи, які має надавати працівник та які заборонено вимагати роботодавцю під час працевлаштування.

Посадовці наголошували, що саме укладання трудового договору є  шляхом до успіху у розвитку підприємницької діяльності, дотримання трудових прав та соціальних гарантій працівника. Громадянин реалізує своє право на працю саме шляхом укладення трудового договору з роботодавцем . При цьому забороняється будь-яка дискримінація у сфері праці, пряме або непряме обмеження прав чи встановлення прямих або непрямих переваг при укладенні, зміні та припиненні трудового договору.

Представників торгівлі поінформували про вимоги  щодо документального оформлення працівника на роботу та відповідальність передбачену за порушення вимог законодавства про працю. Зокрема, особа не може бути допущена до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням роботодавця, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу. У разі порушення вищезазначених вимог до роботодавця-порушника застосовуються штрафні санкції.