ДП «РАДГОСП «ВИНОГРАДНА ДОЛИНА» перевірено щодо своєчасності виплати заробітної плати працівникам

09 вересня 2020

Управління Держпраці у Миколаївській області втрутилося до розв’язання проблемної ситуації, яка склалася на ДП «РАДГОСП «ВИНОГРАДНА ДОЛИНА» – проведення своєчасного розрахунку з працівниками за виконану роботу.

Під час інспекційного відвідування інспектором праці Управління зафіксовано, що станом на 01.06.2020 заборгованість із заробітної плати склала 961,40 тис.грн, на 01.07.2020 –   1127,0 тис.грн, на 01.08.2020 – 1380,00 тис.грн. Підприємство також має борги перед звільненими працівниками, що вимагає нарахування та виплати  колишнім працівникам сум  середнього заробітку за весь час затримки по день фактичного розрахунку. Новий керівник, призначений на посаду у середині серпня 2020 року, вживає заходи щодо погашення боргів перед працівникам за минулі періоди, проте суми поточної заробітної плати, зокрема за липень, поки не виплачуються.

За результатами заходу контролю складено акт, винесено припис, керівнику підприємства роз’яснено найбільш ефективні способи дотримання норм законодавства про працю, що допоможуть вирішити нагальну проблему щодо дотримання трудових прав працівників.

Варто зазначити, що у разі невиконання припису суб’єкт господарювання буде притягнений до фінансової відповідальності відповідно до абз.4 ч.2 ст.265 КЗпП України.