Мешканцям Миколаєва нагадали про трудові права громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштування, та роз’яснили порядок допуску працівника до роботи

14 лютого 2022

У Миколаєві  відбулась зустріч державного інспектора Управління Держпраці у Миколаївській області з  мешканцями громади  щодо обговорення ефективних методів проведення інтерв’ю з роботодавцем та досягнення при цьому  домовленостей  стосовно дотримання трудових прав претендента на посаду.

Захід відбувся на базі відділу сприяння зайнятості в Корабельному районі Миколаївського міського центру зайнятості.

Посадовець повідомила, що до категорій громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню (крім осіб з інвалідністю), належать  молодь, яка закінчила навчання і яка вперше приймається на роботу; особи, яким до настання права на пенсію за віком залишилося 10 і менше років; учасники бойових дій та інші.   Для працевлаштування зазначених категорій громадян  підприємствам, установам та організаціям з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб встановлюється квота у розмірі 5 відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік.

Водночас для працевлаштування осіб, яким до настання права на пенсію за віком залишилося 10 і менше років, роботодавцям з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб встановлюється квота у розмірі не менше однієї особи у середньообліковій чисельності штатних працівників.

Учасникам повідомлено порядок допуску працівника на роботи, визначено  перелік документів, які особа має подати для працевлаштування, надано поради щодо проведення ефективного інтерв’ю з роботодавцем.