На Кривоозерщині підбили підсумки роботи щодо детінізації зайнятості населення за лютий – березень 2021 року

07 квітня 2021

У смт Кривому озері відбулося засідання комісії з  питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення, під час якого визначені результати роботи за лютий – березень 2021 року та прийняті рішення щодо подальших кроків у напрямку детінізації зайнятості на території Кривоозерської селищної ради.

Під час заходу зазначалося, що продовж лютого та березня поточного року відбулося 4 рейди-обстеження, зокрема: 2 на території ДП «Кривоозерський центральний ринок», 1 на території селища та 1 на території Кривоозерського старостинського округу. Заходами  охоплено 132 торгових об’єкти, в яких брав  участь представник Управління Держпраці. За результатами рейдів-обстежень виявлено 5 осіб, які надали неправдиву інформацію щодо реєстрації підприємницької діяльності. Також при проведенні заходів з’ясувалося, що підприємці використовують працю рідних осіб без укладання трудових договорів. З представниками бізнесу проведено відповідну інформаційно-роз’яснювальну роботу.

Інспектор праці Управління Держпраці у Миколаївській області поінформував присутніх про порядок належного оформлення працівників та наголосив, що приватні підприємці невірно для себе трактують поняття «стажування». Тобто у слово «стажування» вони мають вкладати таке значення,  як: трудовий договір з встановленим терміном випробування, після закінчення якого з працівником продовжується співпраця або не продовжується, якщо працівник не відповідає вимогам роботодавця. Період випробування за умовами трудового договору має обов’язково оплачуватися. Хоча Управлінням і вжито відповідних заходів роз’яснювального характеру, але деякі ситуації потребують більш дієвих заходів контрольного характеру.

З метою протидії таким явищам комісію прийнято рішення скерувати зібрану інформацію щодо порушень трудового законодавства – Управлінню Держпраці у Миколаївській області, щодо ведення господарської діяльності супереч ліцензійним вимогам – ГУ Національної поліції  в Миколаївській області.