На Миколаївщині реалізуються заходи, які прискорюють завершення розслідувань випадків захворювань медпрацівників на COVID-19

22 березня 2021

Вже близько року медичні працівники героїчно працюють в умовах підвищеного ризику інфікування на COVID-19. Статистика захворювань на коронавірусну інфекцію лікарів, медичних сестер та іншого медичного персоналу досить висока. Відповідно до вимог чинного законодавства кожен випадок захворювання медпрацівника на COVID-19 підлягає розслідуванню на предмет встановлення зв’язку з професійною діяльністю.

Наразі відсоток завершених розслідувань залишається низьким. З метою розв’язання цієї проблеми відбулася робоча зустріч начальників  Управління Держпраці у Миколаївській області  Юрія Козловського та Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Миколаївській області Тетяни Білявської.

За результатами обговорення ситуації та чинників, які впливають на прискорення встановлення зв’язку захворювання з професійною діяльністю працівника, прийнято рішення змінити формат проведення засідань комісій. Зокрема засідання відбуватимуться на базі закладів охорони здоров’я, працівники яких захворіли на  COVID-19. Роботодавці забезпечуватимуть умови для роботи комісій відповідно до карантинних вимог. Засідання комісій відбуватимуться почергово за кожним випадком захворювання медпрацівника закладу на COVID-19 з одночасним складанням та підписанням необхідних документів.

Реалізація рішень, прийнятих під час зустрічі, відбулась без зволікань та мала позитивні результати.

Так, першим медичним закладом, на базі якого відбулися розгляди справ щодо захворювання персоналу, став КНП ММР «Міська лікарня №4». За словами члена комісій від Управління Держпраці у Миколаївській області Юлії Пономарьової,  новий формат дозволяє  ефективно використовувати час та позитивно впливає на результативність роботи.

Оперативна інформація Держпраці щодо надходження повідомлень про гострі професійні захворювання на COVID-19 під час виконання посадових обов’язків