Посадові особи Управління Держпраці провели профілактичну роботу з працівниками ТОВ «Антарес-Буд» щодо безпечного виконання вантажно-розвантажувальних робіт

08 квітня 2021

Проявляти активну позицію щодо безпечного ведення робіт на будівельному майданчику мають як роботодавці, так і робітники. Саме на цьому наголосили посадові особи  Управління Держпраці у Миколаївській області під час зустрічі з трудовим колективом ТОВ «Антарес-Буд». Підприємство виконує роботи з капітального ремонту, реконструкції будівель та споруд, монтажу систем водопостачання, опалення тощо.

Під час заходу посадові особи Управління Держпраці звернули увагу на  вимоги щодо місць проведення вантажно-розвантажувальних робіт, території ведення робіт. Зокрема зазначалося, що для створення оптимальних умов безпечної та високопродуктивної праці робітників, зайнятих на вантажно-розвантажувальних роботах, планують майданчики прийому матеріалів з ухилом не більше 5%, зміцнюють їх покриття, забезпечують стоки поверхневих вод, організовують можливість вільного в’їзду і виїзду автотранспорту переважно по кільцевій схемі. Ширина проїздів на площадках для укладання вантажів повинна забезпечувати безпеку руху транспортних засобів і підіймально-транспортного устаткування. З метою недопущення нещасних випадків небезпечні зони будівельного майданчика мають позначатися знаками безпеки та захисту здоров’я працівників.

Представникам трудового колективу підприємства окремо наголошено на наслідки порушення безпечних методів роботи та нехтування засобами індивідуального захисту під час трудової діяльності. Керівництву, своєю чергою, зауважено на обов’язки у сфері охорони праці, попереджено про необхідність забезпечення безпечної організації роботи працівників в умовах карантинних обмежень, повідомлено про девіз, під яким у 2021 році реалізуються заходи з нагоди Дня охорони праці у 2021 році,  запропоновано розробити та затвердити власні заходи з цього приводу.