Посадові особи Управління Держпраці в ТОВ «Європейська транспортна стивідорна компанія» виявили порушення вимог щодо проведення атестації робочих місць за умовами праці: наслідки порушень для роботодавця та працівників

05 квітня 2021

За результатами планового заходу контролю в ТОВ «Європейська транспортна стивідорна компанія» (далі – Товариство) інспектором праці Управління Держпраці у Миколаївській області зафіксовано факт відсутності проведення  атестації робочих місць за умовами праці.

Під час перевірки встановлено, що у Товаристві 2016 року розпочато проведення атестації робочих місць за умовами праці, але не завершено.

Зокрема за результатами атестації:

  • не виданий наказ по Товариству, яким затверджується Перелік робочих місць, виробництв, робіт, професій і посад, працівникам яких підтверджено право на пільги та компенсації, пільгове пенсійне забезпечення;
  • не розроблені заходи щодо покращення умов праці та оздоровлення працівників;
  • не здійснюється оцінка умов праці на робочих місцях.

Зазначені дії роботодавця  призвели до порушення трудових прав 29 працівників.

За встановленими фактами інспектором праці внесено припис щодо забезпечення виконання обов’язку роботодавця в частині проведення  атестації робочих місць за умовами праці. Водночас на директора ТОВ «Європейська транспортна стивідорна компанія» складено та направлено в суд протокол про  адміністративне порушення.