Працівники Управління Держпраці у Миколаївській області поінформували МКП “Миколаївводоканал” про безпечне виконання робіт підвищеної небезпеки аварійними бригадами під час воєнних (бойових) дій

20 травня 2022

19.05.2022 року заступником начальника відділу нагляду на виробництві і на об’єктах підвищеної небезпеки Василем Бєляєвим та головним державним інспектором відділу нагляду на виробництві і на об’єктах підвищеної небезпеки Тетяною Камдіною було проведено зустріч  з робітниками МІСЬКОГО КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА “МИКОЛАЇВВОДОКАНАЛ” на тему «Організація роботи з ліквідації аварійних ситуацій в умовах воєнного стану».

Під час зустрічі підіймались питання безпечного виконання робіт підвищеної небезпеки аварійними бригадами під час воєнних (бойових) дій, та правила поведінки робітників під час обстрілів, а також надання першої медичної допомоги при пораненнях. Було зазначено про необхідність перед проведенням робіт організувати позапланові інструктажі з питань охорони праці працівників щодо дій посадових осіб і виробничого персоналу суб’єктів господарювання в разі початку воєнних (бойових) дій (артилерійські обстріли, бомбардування тощо).

Було наголошено, що порядок взаємодії і дій персоналу під час ліквідації аварії регламентує оперативна частина Плану локалізації та ліквідації аварійних ситуацій і аварій підприємств. Роботи під час воєнних (бойових) дій можуть бути прирівняні до робіт в аварійних ситуаціях.

Окрема увага була приділена необхідністю роботодавця вжиття необхідних заходів щодо захисту працівників від можливого впливу шкідливих і небезпечних факторів, що можуть виникнути під час воєнних (бойових) дій або в наслідок таких дій, створити умови для забезпечення сталого функціонування в особливий період. Зокрема було зазначено, що для забезпечення ефективної  боротьби з аваріями на всіх рівнях її розвитку, керівник наказом створює штаб, до функцій якого входять:

  • Збір і реєстрація інформації про хід розвитку аварії та вжиті заходи щодо боротьби з нею;
  • Поточна оцінка інформації і прийняття рішень щодо оперативних дій у зоні аварії та поза її межами;
  • Координація дій персоналу підприємства й всіх залучених підрозділів і служб, які беруть участь у ліквідації аварій.