Про особливості надання студентам останніх курсів вищих навчальних закладів вільних від роботи днів для виконання дипломного проекту (складання державних іспитів)

30 листопада 2020

До Управління Держпраці у Миколаївській області звернувся пан Максим, який здобуває ступень бакалавра, навчаючись на денній формі навчання університету, та водночас  працює на умовах повного робочого дня за графіком – день/ніч/день відпочинку/ вихідний. За програмою навчання університету у пана Максима   настає час для виконання дипломного проєкту (складання державних іспитів). Тож, працюючий студент цікавиться, яким чином він може реалізувати  право на вільний та оплачуваний від роботи день для підготовки до занять.

Інспектор праці Олександр Шитик роз’яснює.

Відповідно до ч. 1 ст. 218 КЗпП України встановлено, що працівникам, які навчаються на останніх курсах вищих навчальних закладів, протягом десяти учбових місяців перед початком виконання дипломного проєкту (роботи) або складання державних іспитів надається щотижнево при шестиденному робочому тижні один вільний від роботи день для підготовки до занять з оплатою його в розмірі 50 відсотків одержуваної заробітної плати, але не нижче мінімального розміру заробітної плати.

Відповідно до ч. 2 ст. 218 КЗпП України при п’ятиденному робочому тижні кількість вільних від роботи днів змінюється залежно від тривалості робочої зміни за умови збереження загальної кількості вільних від роботи годин.

Вочевидь, не лише при п’ятиденному робочому тижні, але й при підсумованому обліку робочого часу, за яким працює пан Максим, він маєте право на вільний від роботи день для підготовки до занять з оплатою його в розмірі 50 відсотків одержуваної заробітної плати, але не нижче мінімального розміру заробітної плати, але за умови, щоб загальна кількість робочих годин, протягом яких  звільняєтесь від роботи працюючий студент, залишалася незмінною.

Окремо  звертаємо увагу на те, що відповідно до ч. 3 ст. 218 КЗпП України протягом десяти навчальних місяців перед початком виконання дипломного проєкту (роботи) або складання державних іспитів працівникам, за їх бажанням,  може бути надано додатково ще один – два вільних від роботи дні на тиждень без збереження заробітної плати.