Про стан розслідувань нещасних випадків/гострих професійних захворювань на COVID-19 в Миколаївській області.

02 вересня 2021

Станом на 01.09.2021 до Управління Держпраці у Миколаївській області з початку періоду епідемії на коронавірусну хворобу надійшло 2336 повідомлень від роботодавця про нещасні випадки/гострі професійні захворювання медичних  та інших працівників, що безпосередньо зайняті у ліквідації епідемії та здійсненні заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, з яких – 1192 випадки сталися у 2021 році. Повідомлень про смертельні випадки було отримано Управлінням всього 35.

Розслідування нещасних випадків/гострих професійних захворювань  медичних працівників проводилось відповідно до Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою КМУ від 17.04.2019 № 337.

Наразі завершені всі 35 розслідувань смертельних випадків, з яких  13 випадків за рішеннями комісій визнано  такими, що пов’язані із виконанням професійних обов’язків працівника,  22 випадки – не пов’язані.

Кількість завершених розслідувань, які проводились комісіями закладів охорони здоров’я, Управління фіксує за результатами наданих матеріалів розслідувань. Так, станом на 01 вересня 2021 року завершено розслідування 1753 випадків, що складає 75% від загальної кількості зареєстрованих випадків, з яких 230 випадків пов’язано з умовами праці (13,12%), та 1523 випадки – не пов’язані з умовами праці (86,88%).

Попри такі показники, незавершеними залишаються досить багато розслідувань випадків, тим паче  напередодні очікуваної  нової хвилі захворюваності на коронавірусну хворобу.

Тож, Управління Держпраці у Миколаївській області звертається до керівників закладів охорони здоров’я Миколаївщини з пропозицією  вжити заходів в межах повноважень щодо прискорення  завершення розслідувань, які здійснюють комісії закладів охорони здоров’я, та забезпечити дотримання трудових прав працівників.