Роботодавців Миколаївщини попереджено про недопущення зазначення в оголошеннях про вакансії відомостей, що мають ознаки дискримінації

03 лютого 2022

На Миколаївщині тривають інформаційно-роз’яснювальні заходи для суб’єктів господарювання щодо найкращих способів дотримання законодавства про працю.

Реалізація заходів відбувається в рамках соціального партнерства між Управлінням Держпраці у Миколаївській області та Миколаївським обласним центром зайнятості.

Мета заходів: допомогти суб’єктам господарювання розібратися із застосуванням норм законодавства про працю та уникнути його порушень.

Так, днями на базі відділу сприяння зайнятості в Корабельному районі Миколаївського міського центру зайнятості відбувся інформаційно-роз’яснювальний семінар для роботодавців району за участю представника Управління Держпраці в Миколаївській області.

Роботодавцям  презентовано  сучасні послуги служби зайнятості, повідомлено про можливості служби, направлені на пришвидшення укомплектування вакансій, а також зосереджено увагу на особливості розміщення оголошення про вакансії.

Державний інспектор Управління Держпраці зауважила, що згідно з внесеними змінами в Закон України «Про рекламу» за оголошення про вакансію, що містить ознаки дискримінації, передбачена відповідальність роботодавця.

У рекламі про вакансії (прийом на роботу) забороняється зазначати вік кандидатів, пропонувати роботу лише жінкам або лише чоловікам, за винятком специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі, висувати вимоги, що надають перевагу жіночій або чоловічій статі, представникам певної раси, кольору шкіри (крім випадків, визначених законодавством, та випадків специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі), щодо політичних, релігійних та інших переконань, членства у професійних спілках або інших об’єднаннях громадян, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.

У разі порушення зазначених  вимог рекламодавець сплачує до державного бюджету штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент вчинення порушення.

Наприкінці заходу учасники отримали вичерпні відповіді на поставлені запитання.