Управління Держпраці у Миколаївській області акумулює зусилля для зниження рівня виробничих небезпек на підприємствах області: на ПП «АП «Благодатненський птахопром» визначено ряд необхідних вдосконалень у сфері охорони праці

23 лютого 2021

Управління Держпраці у Миколаївській області докладає зусилля у напрямку запобігання травматизму та зниження його рівня на підприємствах області.

Виробниче середовище містить чимало небезпек. Знання вимог безпеки, безпечних методів праці, закарбовані у пам’яті за роки роботи, дозволяють працівнику  швидко та вміло виконувати трудові завдання. Проте, нічого не стоїть на одному місці, усе змінюються. Змінюється склад працівників, фізичний стан засобів праці, застосовуються  нові технології тощо.

Створення безпечного виробничого  середовища, сприяння  формуванню у працівників навичок  визначати та попереджати виробничі ризики  є важливими завданнями, які ставлять перед собою посадові особи  Управління Держпраці у Миколаївській області.

Підбиваючи підсумки заходу контролю на ПП «АП «Благодатненський птахопром»,  Володимир Пісчанський, головний державний інспектор Управління Держпраці у Миколаївській області,  відзначив, що усунення виявлених  порушень вимог законодавства у сфері охорони  праці вимагає найскорішого виконання, адже кожне з них створює ризик настання нещасного випадку.

За результатами заходу контролю керівнику підприємства внесено припис, яким зобов’язано забезпечити отримання дозволу на  технологічне електрообладнання, зокрема  трансформаторні підстанції, кабельні та повітряні лінії  напругою понад 1000 В; складання та реєстрацію декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці на виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме щодо:  налагодження, ремонту, технічного обслуговування вантажопідіймальних кранів; виконання робот в траншеях і котлованах; земляних робіт, що виконуються на глибині понад 2 метри;  експлуатацію крана стрілового автомобільного. Також висунуті вимоги  щодо забезпечення  належного зберігання  та експлуатації балонів з газами, обладнання засобами безпеки оглядових канав боксів  автомобільного гаража та механічної майстерні та інші.

Серед іншого посадовці Управління Держпраці надали рекомендації щодо необхідності проведення спеціальних заходів, направлених на підвищення культури охорони праці серед працівників.

.