Управління Держпраці зобов’язало керівника підприємства Арбузинського району врегулювати питань щодо своєчасної виплати заробітної плати працівникам

18 листопада 2020

Управління Держпраці у Миколаївській області здійснило позапланову перевірку  ДП “Хлібна база №76” Державного агенства резерву України на предмет дотримання вимог законодавства про пацю в частині своєчасної виплати заробітної плати працівникам.

Під час перевірки встановлено, що підприємство виконало припис інспекторів праці за результатами літньої перевірки. У липні  поточного року на підприємстві проводився аналогічний захід.  Тоді підприємство мало борг перед працівниками більш ніж 1 043 тис.грн. Станом на 01 листопада 2020 року цей борг було погашено. Між тим утворився новий.  На момент проведення інспекційного відвідування підприємство має борг перед 60 працівниками із заробітної плати за вересень, жовтень 2020 року на загальну суму 725,9 тис.грн.

Інспектор праці Управління  вніс припис щодо усунення порушень законодавства про працю та  зобов’язав нового керівника врегулювати питання щодо забезпечення спроможності підприємства здійснювати своєчасну виплату заробітної плати працівникам постійно.

Додатково: відповідно до ч. 5 ст. 97 КЗпП оплата праці працівників здійснюється в першочерговому порядку. Всі інші платежі здійснюються власником або уповноваженим ним органом після виконання зобов’язань щодо оплати праці.

Відповідно до  абзацу 4 ч. 2 ст. 265 юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю,  за порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі несуть відповідальність у вигляді штрафу у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, у разы невиконання ними припису.