В об’єднаних територіальних громадах Миколаївщини обговорюють організаційні заходи щодо протидії незадекларованій праці

19 березня 2021

У Константинівській селищній раді  відбулось обговорення питання щодо  протидії незадекларованій праці. Участь в обговоренні взяв інспектор праці  Управління Держпраці у Миколаївській області Наталія Молочко.

Представниками виконавчого комітету селищної ради відзначено, що мешканці 11 сіл, що входять до складу  Константинівської селищної територіальної громади,  зацікавлені в реалізації трудових прав та створенні нових робочих місць. Проте суб’єкти господарювання, серед яких є такі, що  використовують працю сезонних працівників, зволікають у питанні належного оформлення трудових відносин. Робота з ними ведеться.  Проте її результативність залишається низькою.

Інспектор праці пояснив, що ефективність детінізації зайнятості залежить від формування та виконання комплексного плану заходів щодо досягнення поставленої мети. Тож, доцільно створити при виконавчому комітеті селищної ради комісію з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення. До складу комісії включити посадових осіб виконавчого комітету,  органів контролю, зокрема  Держпраці, ДПС, а також представників  Пенсійного фонду та Центру зайнятості.

Він також рекомендував розглянути можливість визначення посадової особи виконавчого органу сільської об’єднаної громади з метою покладення на неї обов’язків інспектора праці. Такий захід сприятиме захисту трудових прав осіб, які працюють на території громади, запобіганню порушенням законодавства про працю суб’єктами господарювання.

Додатково: у березні 2021 року аналогічний захід відбувся в Єланецькій селищній раді. Заходи проведені в рамках реалізації  Плану спільних заходів щодо зниження рівня незадекларованої праці в Миколаївській області  на 2021 рік.