За результатами перевірок на торговельних об’єктах у м. Миколаєві та області виявлено працю 5 незадекларованих працівників, 3 з яких згодом працевлаштовані

19 липня 2021

За  даними  Паспорту незадекларованої праці Миколаївської області діяльність у сфері торгівлі належить до ризикових сфер господарювання,  в яких порушується порядок належного  оформлення трудових відносин. Перевірка підприємця, що провадить торговельну  діяльність у Малій Коренисі та біля баз відпочинку у Рибаківці, стала черговим доказом цього.

Під час заходу контролю інспекторами праці Управління Держпраці у Миколаївській області  встановлено, що підприємницька діяльність в рамках суб’єкта господарювання здійснюється на декількох торгових об’єктах, на яких працювали фізичні особи за трудовим, цивільно-правовими договорами  та без будь-якого оформлення. Всі вони виконували однакові трудові функції, що притаманні  професії продавець.

Зазначені факти свідчать про обізнаність роботодавця з вимогами законодавства про працю та їх свідомим порушенням.

Інспектором праці складено акт та внесено суб’єкту господарювання припис щодо належного оформлення трудових відносин з працівниками.

Суб’єкт господарювання не зволікав та одразу оформив трудові відносини з 3 особами, які до цього часу працюючи продавцями, виконували ці функції на підставі цивільно-правових  угод.

Попри факт працевлаштування осіб, уповноваженою особою Управління Держпраці у Миколаївській області буде розглядатися  питання щодо застосування  до підприємця  фінансових санкцій.

За результатами роботи Управління працевлаштовані працівники матимуть всі соціальні та трудові гарантії.