За результатами спільних заходів Управління Держпраці та ГУНУ у Миколаївській області виявлено незадекларовану працю 5 осіб. Порушників притягнуто до відповідальності

23 березня 2021

На Миколаївщині триває активна  робота щодо детінізації зайнятості. Заходи реалізуються в рамках виконання Плану спільних заходів щодо зниження рівня незадекларованої праці в Миколаївській області  на 2021 рік. Комплекс заходів передбачає проведення спільної інформаційно-роз’яснювальної роботи,  обміну відомостями щодо можливих порушень законодавства про працю, здійснення  інспекційної діяльності.

Так, нещодавно в рамках реалізації зазначеного Плану Управління Держпраці у Миколаївській області  у співпраці з   ГУНУ у Миколаївській області здійснено ряд заходів контролю серед суб’єктів господарювання  сфер оптової та роздробної торгівлі, хлібопекарної галузі м.Миколаєва та м.Первомайська. За підсумками роботи виявлено незадекларовану працю 5 осіб.

Вжиті заходи реагування:

  • суб’єктів господарювання зобов’язано належним чином оформити трудові відносини з працівниками;
  • відносно посадових осіб складено протоколи про адміністративні правопорушення, які скеровано до суду;
  • до суб’єктів господарювання застосовані заходи відповідальності, передбачені вимогами законодавством про працю.

Зауважимо, що до юридичних та фізичних-осіб підприємців, які перебувають на загальній системі оподаткування та які допустили порушення в частині оформлення трудових відносин при використанні найманої праці застосовується штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, що на сьогодні становить 60 000 гривень за кожного працівника, відносно якого скоєно порушення.

До суб’єктів господарювання – платників єдиного податку 1-3 групи – попередження про відповідальність, що в подальшому у разі встановлення протягом двох років повторного порушення буде підставою для застосування штрафу у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного працівника, стосовно якого виявлено порушення.