Заходи з погашення заборгованості виплати заробітної плати розглянули під час засідання комісії з питань дотримання законодавства про працю Одеської районної військової адміністрації

17 березня 2023

Нещодавно головний державний інспектор відділу з питань праці Південного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці Людмила Мартус взяла участь у засіданні комісії з питань дотримання законодавства про працю Одеської районної військової адміністрації. На засіданні  були присутні представники Авангардівської, Великодолинської, Великодальницької селищних громад, Одеської  та Южненської міських територіальних громад, відповідальних за контроль своєчасності виплати заробітної плати.

Також на засіданні були присутні представники підприємств  —боржників із виплати заробітної плати зазначених громад, які поінформували про стан погашення та причини виникнення заборгованості.

На засіданні члени комісії обговорювали заходи щодо погашення заборгованості  виплати заробітної плати працівникам підприємств-боржників під час дії воєнного стану, проблемні питання, що заважають ефективній роботі підприємств і призводять до невиплати заробітної плати. Обговорили питання своєчасної сплати страхових внесків до Пенсійного фонду України.

За результатами засідання комісія прийняла узгоджені рішення, відпрацювала ефективні механізми, спрямовані на усунення проблемних питань з метою прискорення погашення існуючих боргів із заробітної плати.

Зокрема, територіальним громадам Одеського району доручили:

-активізувати роботу комісій (робочих груп) з дотримання законодавства про працю,

-проаналізувати та відпрацювати на комісіях стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати,

-з’ясувати причини виникнення зарплатних боргів,

-здійснити заходи щодо погашення заборгованості через розроблення графіків погашення по кожному підприємству – боржнику,  підготувати аналітичні матеріали на наступне засідання комісії та прозвітувати про роботу комісій (робочих груп) громад.

Більше інформації за посиланнями

https://dsp.gov.ua/trudovi-vidnosyny-pid-chas-voiennoho-stanu-v-ukraini-shcho-zminylosia/

https://pratsia.in.ua/

Прес-служба
Південного міжрегіонального управління
Державної служби України з питань праці