Як має нараховуватися заробітна плата працівнику, який працює 6 робочих годин у нічну зміну?:

03 січня 2019
Відповідно до ст. 54 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП України) нічним вважається час з 10 години вечора до 6 години ранку. При роботі в нічний час встановлена…

Чи потрібно на робочому місці кухаря у малокомплектному ДНЗ проводити атестацію робочого місця за умовами праці? 

29 грудня 2018
На робочому місці кухаря у малокомплектному ДНЗ атестацію робочого місця за умовами праці проводити потрібно. Атестація робочих місць за умовами праці (надалі – атестація) проводиться атестаційною комісією відповідно до Порядку…

За якими кодами у чинному Національному класифікаторі України «Класифікатор професій» визначено професійні назви таких робіт:  інфектолог, урогол, андролог, проктолог, сексопатолог, андролог, хірург,  ендокринолог, нефролог, гінеколог,  акушерка, фельдшер-акушерка, медсестра, алерголог, токсиколог, мамолог,  дерматовенеролог, УЗІ –діагностик?

27 листопада 2018
Національний класифікатор України «Класифікатор професій», затверджений наказом Держспоживстандарту України від 28.07.2010 № 327 (далі – класифікатор професій), призначений для застосування всіма суб’єктами господарювання під час запису про роботу у трудові…

Продовж якого строку зберігаються матеріали розслідування нещасного випадку та до кого можна звернутися з метою поновлення втрачених документів?

21 листопада 2018
У 2013 році у результаті нещасного випадку на підприємстві  громадянин втратив працездатність. Комісія провела розслідування та надала акти за формами  Н-5 (акт проведення розслідування (спеціального розслідування) нещасного випадку (аварії), що…

За яким кодом Національного класифікатора України «Класифікатора професій» визначена посада голова ОТГ?

02 жовтня 2018
Відносини, що виникають у процесі добровільного об’єднання територіальних громад сіл, селищ, міст, а також добровільного приєднання до об’єднаних територіальних громад врегульовані Законом України «Про добровільне об'єднання територіальних громад» від 05.02.2015…

Яким чином працівник, який працював на підприємця нелегально, може довести факт трудових відносин? Чи може він розраховувати на поновлення трудових прав в частині оплати праці?

14 серпня 2018
Довести факт трудових відносин можливо в судовому порядку. Так, згідно ст. 232 Кодексу законів про працю України у судовому порядку розглядаються трудові спори працівників про оформлення трудових відносин у разі…

Чи правильно видана довідка про роботу працівника на підприємстві якщо у трудовій книжці зазначається звільнення за власним бажанням згідно ст.38 Кодексу законів про працю України, а у довідці вказано, що працівника звільнено у зв’язку зі станом здоров’я?

09 серпня 2018
Згідно із ст. 49 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП України) власник або уповноважений ним орган зобов'язаний видати працівникові на його вимогу довідку про його роботу на даному…

На звернення громадян роз’яснюємо яким чином здійснюється належне проведення розрахунку розміру заробітної плати за час щорічної відпустки

06 серпня 2018
Відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 № 100, обчислення середньої заробітної плати для оплати часу щорічної відпустки, додаткових відпусток у зв'язку з…

Чи мають право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер роботи медичні сестри загальноосвітнього навчального закладу для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку?

17 липня 2018
Спеціалізовані загальноосвітні навчальні заклади для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку забезпечують реалізацію прав таких дітей на здобуття базової загальної середньої освіти,…

У яких випадках й у якому розмірі надається вихідна допомога при звільнені ?

24 травня 2018
Згідно зі ст. 44 Кодексу законів про працю України вихідна допомога працівникові при звільненні виплачується у таких випадках: при припиненні трудового договору у разі відмови працівника від переведення на роботу…