Актуально: заходи профілактики шкідливого впливу нагріваючого мікроклімату на працюючих в літній період року

29 червня 2017

Сьогодні в актовому залі управління Держпраці у Миколаївській області відбувся семінар на тему «Профілактика  шкідливого впливу  нагріваючого мікроклімату  на працюючих   в літній період року».

Зміни клімату в Україні проявляються в формуванні більш  жорсткіших умов мікроклімату в залежності від сезону. Більш жорсткі умови мікроклімату особливо впливають  на умови праці робітників, які виконують роботи просто неба. Найбільшу кількість з них становлять будівельники, а також  робітники підприємств, де технологічний процес відбувається на відкритому повітрі. Такими словами відкрила семінар перший заступник начальника управління Держпраці у Миколаївській області Яна Скуратовська.

Вона зазначила, що особливо увагу заслуговує організація умов праці влітку на виробництвах в умовах дії джерел тепла, інфрачервоного випромінювання, це стосується  ливарних виробництв, термічних цехів та інших. Робота в таких умовах влітку відноситься до екстремальної і супроводжується несприятливим впливом на організм працюючих, що проявляється в виникненні перегрівів, теплових ударів.

Під час семінару Марія Алієва, заступник начальника відділу з питань гігієни праці управління Держпраці у Миколаївській області, ознайомила присутніх з комплексними профілактичними заходами нагріваючого мікроклімату  на працюючих   в літній період року. Впровадження цих заходів не допустить перегрівань та збереже здоров’я і високу працездатність робітників.

У своїй доповіді вона надала рекомендації щодо раціоналізації режиму праці і відпочинку, навела приклади зі застосування засобів колективного, індивідуального захисту, організації робочих місць задля зниження нагріваючого мікроклімату.

Проте, при неможливості технічними засобами забезпечити допустимі гігієнічні нормативи теплового  опромінення на робочих місцях використовуються засоби індивідуального захисту  – спецодяг, спецвзуття, ЗІЗ для захисту голови, очей, обличчя, рук.

Леся Бугас, головний спеціаліст відділу з питань гігієни праці управління, ознайомила присутніх із захисними властивостями спецодягу та  засобів індивідуального захисту, надала характеристику матеріалів які використовуються для їх виготовлення.

Під час семінару увага присутніх була зосереджена на організації раціонального режиму вживання води та відновлення мікроелементів  в організмі працюючих.

На прохання присутніх наприкінці заходу були надані посилання на нормативні документи щодо розглянутих на семінарі питань.