Дії, які необхідно виконувати для зменшення загрози виникнення нещасних випадків під час експлуатації балонів зрідженого вуглеводневого газу.

27 лютого 2017

Газ у балонах давно і успішно використовується в різних виробничих сферах. Зараз український ринок наповнено різноманітними конструкціями газових балонів зручними в застосуванні. Все ж таки, вибухонебезпечність при роботі з рідкими газами – найбільша проблема. Адже найменше потрапляння іскри, перегрів, удари, струси – можуть призвести до трагедії.

Не останнє місце із затребуваних газів у балонах займає вуглеводневодень.

На даний час, на думку фахівців управління Держпраці у Миколаївській області , великою проблемою області є заправка балонів зрідженим вуглеводневим газом в непередбачених для цього місцях при відсутності контролю рівня наповнення балонів та огляду їх технічного стану. До таких непередбачених заправок відносяться автомобільні газонаповнювальні пункти.

Управління Держпраці у Миколаївській області попереджає ставлення до балонів наповнених газом повинно бути трепетне. Придбати балони зріджених вуглеводневих газів можна в спеціалізованих магазинах з продажу зріджених вуглеводневих газів (підприємство торгівлі), що здійснюють реалізацію зріджених вуглеводневих газів споживачам

Важливо! Балони зрідженого вуглеводневого газу мають наповнюватися лише на газонаповнювальних станціях або пунктах, де застосовують їх ваговий контроль у побутових балонах.

Постачання зрідженого вуглеводневого газу в балонах безпосередньо абонентам i заміна балонів повинні виконувати працівники газонаповнювальних станцій (пунктів).