Фахівці управління Держпраці у Миколаївській області прийняли участь у семінарі для юрисконсультів та інших зацікавлених осіб

07 квітня 2017

07 квітня 2017 року в Головному територіальному управлінні юстиції у Миколаївській області проведено семінар для юрисконсультів та інших зацікавлених осіб.

Серед доповідачів на семінарі були присутні головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актівуправління Держпраці у Миколаївській області  Ганна Марченко, адвокат-медіатор Оксана Балацька, провідний спеціаліст відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти Управління реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Анастасія Гаврильчук.

Адвокат-медіатор Оксана Балацька під час презентації розкрила поняття «Медіація». Визначила напрям до якого схиляється українське правосуддя у вирішенні спорів, а саме, заохочення людей до поваги один до одного та до вирішення конфліктів, у разі їх виникнення, на відновних засадах.

Під час заходу присутніх ознайомили з порядком проведення перевірок управлінням Держпраці Миколаївській області щодо дотримання вимог трудового законодавства та дотримання мінімальних державних гарантій. У своїй доповіді Ганна Марченко зазначила підстави за якими державний інспектор може завітати з перевіркою до суб’єкта господарювання. Також надано роз’яснення щодо ефективних засобів дотримання законодавства в оплаті праці, зокрема нарахування заробітної плати у розмірі не нижчому від законодавчо встановленого, врахування доплат при обчисленні розміру заробітної плати  тощо. Головний державний інспектор Управління акцентувала окрему увагу на перевірки підставами яких є обґрунтоване звернення фізичної особи, визначила розміри штрафних санкцій, що застосовуються до порушників. 

Крім того, присутнім представникам кадрових, бухгалтерських служб, секторів юридичного забезпечення бюджетних організацій та підприємств м.Миколаєва навели приклади нестандартних ситуацій, що зустрічаються під час перевірок та варіанти можливого розвитку подій у них.   

Захід завершився оглядом нововведень впроваджених в законодавстві.