ФОП Урсул Ю.А. оштрафовано за використання праці громадян без оформлення трудових відносин

03 березня 2017

Посадовими особами управління Держпраці у Миколаївській області під час проведення перевірки ФОП Урсул Ю.А. в гаражному приміщенні, переобладнаному для виготовлення дерев’яних виробів, виявлено громадянина, який на момент перевірки працював на столярному верстаті – підклеював дерев’яні двері. Проте, посадовими особами встановлено, що трудовий договір з даним робітником, не зважаючи на виконання робіт, не укладався. 

Ще однією нез’ясованістю під час перевірки стала оплата праці за виконану роботу. Роботодавець у своїх поясненнях зазначив, що розрахувався з робітником за працю. Разом з тим, за письмовими поясненнями працівника – оплата не проводилась. Документи, які б підтверджували виплату заробітної плати, так як і кадрові документи, відсутні.

За порушення вимог трудового законодавства на фізичну особу підприємця Урсул Ю.А. накладено штрафи на підставі абз.2 ч.2 ст.265 КЗпП України у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, а саме 96000 грн. та на підставі абз.8 ч.2 ст.265 КЗпП України у розмірі мінімальної заробітної плати, а саме у розмірі 3200 грн.