Якісні засоби захисту – запорука безпеки для працюючих

20 липня 2017

Під час проведення планового заходу на ПАТ «Миколаївобленерго» головним державним інспектором   відділу експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг управління Держпраці у Миколаївській області Галиною Пилипенко  було роз’яснено роботодавцю основні напрямки проведення державного ринкового нагляду і контролю нехарчової продукції, а саме:

– наголошено на додержані вимог законодавчих та нормативно-правових актів щодо державного ринкового нагляду і контролю нехарчової продукції;

–  детально роз’яснено загальні вимоги безпечності нехарчової продукції;

– звернуто увагу на наявність технічних регламентів, Правил застосування національного знаку відповідності;

– поставлено акцент на взаємодію із органами державного ринкового нагляду при  виявленні неякісної  нехарчової продукції;

– проінформовано про обов’язкову наявність  товарно – супровідної та технічної документації на нехарчову продукцію.

Одним із видів нехарчової продукції є засоби  захисту (спецодяг, спецвзуття, засоби індивідуального захисту – рукавиці, щитки, окуляри тощо), якими забезпечується кожний робітник, що працює у шкідливих та небезпечних умовах праці на підприємстві.  І безумовно, спецодяг та ЗІЗ повинні забезпечувати належний ступень захисту  від небезпеки і мати таку конструкцію, що у передбачуваних умовах експлуатації  максимально захистить користувача, який може без ускладнень проводити пов’язану з ризиком діяльність. Тому так важливо використовувати на виробництві засоби захисту, які відповідають технічному регламенту.

Також було наголошено, що Законом України «Про загальну безпечність нехарчової продукції»  заборонено  використання  нехарчової  продукції, у т. ч. засобів захисту працюючих, виготовлених в порушення технічних регламентів та несертифікованих в органах оцінки відповідності. Тому роботодавець повинен приділяти особливу увагу під час  закупівель цих засобів.

Наприкінці заходу було зазначено, що суб’єкт господарювання завжди може звернутись за консультаційною допомогою до управління Держпраці у Миколаївській області щодо визначення  вимог до характеристик нехарчової продукції та її обігу на ринку України.