Інформація до керівників суб’єктів господарювання

09 квітня 2014
Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки України повідомляє:
16 грудня 2013 року у ТОВ «Решитилівський хлібзавод» смт. Решетилівка Полтавської області, тістоміс під час спроби дістати рукою рештки тіста попереднього замісу у тісторозподільної машині А2-ХТН, не вимкнувши при цьому машину, був затягнутий у механізм і отримав тяжку травму – травматична ампутація частини руки.
Причиною настання нещасного випадку є незадовільний технічний стан тісторозподільної машини, яка не мала кришки обладнаної блокувальним пристроєм для автоматичної зупинки машини у разі відкриванню кришки..
Комісією також встановлено, що потерпілий був допущений до виконання робіт без навчання та перевірки знань з охорони праці. Виконував роботи в стані алкогольного сп’яніння.
21 лютого 2014 року у ТОВ «М’ясна фабрика «Фаворит Плюс» смт. Ювілейне Дніпропетровської області, сортувальник харчової продукції під час очищення і миття машини з відділення м’яса від кісток відкрив машину і намагався рукою дістати сітчастий фільтр. В цей час його руку було затиснуто проміжною плитою внаслідок чого потерпілий отримав тяжку травму.
Причиною настання нещасного випадку є порушення вимог безпеки під час експлуатації обладнання, машин, механізмів.
Комісією встановлено, що потерпілий не вимкнув машину натисканням на функцію «Стоп» на дисплеї, та не переконався в спрацюванні системи блокування машини під час останнього відкриття дверцят (не спрацював датчик  безпеки на відкриті дверцят) та почав знімати сітчастий фільтр.
11.09.2013 стався нещасний випадок з трактористом ДП «Дослідне господарство «Соцземлеробство» с. Таврія Веселівського району Запорізької області.
Комісією із спеціального розслідування даного нещасного випадку встановлено, що потерпілий на заточному верстаті здійснював шліфування ручки до молотка, яку затягло між абразивним кругом і захисним кожухом верстата, внаслідок чого абразивний круг розлетівся та тяжко травмував потерпілого.
Причиною настання нещасного випапку є незадовільний технічний стан засобів  виробництва  (експлуатація  заточного  верстата  без  встановленою підручника).
11 січня 2014 року у ТОВ «Едельвейс» смт. Кирнасівка Тульчинського району Вінницької області, під час завантаження зерна шнековими транспортерами в бункери накопичувачі кормоцеху оператор побачив, що в транспортер попала частина дошки. При спробі її витягнути (без зупинки транспортера) шнеком захопило руку потерпілого, внаслідок чого потерпілий отримав тяжку травму руки.
Причиною настання нещасного випадку є незадовільний технічний стан засобів виробництва (ненадійна фіксація захисного огородження (кришки) транспортера).