Інформаційно – аналітична інформація

09 лютого 2017

Аналітичний огляд професійної захворюваності працездатного населення

 міста  Миколаєва за 10 років з  2006 по 2016 роки

Середній вік осіб, яким вперше встановлено професійне захворювання- 46 років. При  цьому у осіб більш старшого віку визначались випадки нейросенсорної приглухуватості (≈ 54 роки), полірадікулопатією (≈ 51 рік), пневмоконіозом (≈ 49 років),  ХОЗЛ (≈ 48 років),  у більш молодшому віці — вібраційне захворювання (≈ 39 років), гострі отруєння (≈ 39 років), захворювання туберкульозом (≈ 44 роки).

Стаж роботи  в умовах дії шкідливих факторів , при якому розвилось професійне захворювання,  в  даний період  складає у середньому  18 років. Найменший стаж роботи у шкідливих умовах визначався у постраждалих від гострих отруєнь (≈ 4 роки), хворих  туберкульозом (≈ 14 років),  вібраційним захворюванням(≈ 15 років).  Найбільший стаж у шкідливих умовах визначався у хворих пневмоконіозами (≈ 28 років), нейросенсорною приглухуватіст’ю (≈27 років), полірадікулопатією (≈ 23 роки).

Рівноправність жінок у сфері трудових відносин забезпечується наданням їм рівних з чоловіками можливостей у професійній підготовці, у праці та винагороді за неї.Забезпечення рівноправності здійснюється з урахуванням особливостей жіночого організму. У трудовому законодавстві передбачено спеціальні правила охорони праці жінок, пільги і додаткові гарантії їх трудових прав.

У місті Миколаєві за останні 10 років не реєстровано встановлення діагнозів жінкам на вібраційні захворювання, гострі отруєння. Однак серед хворих туберкульозом жінки становлять більшість (62,5%). Також серед хворих на хронічне обструктивне захворювання легенів жінки складають 25%, на нейросенсорну туговухість- 20%, на пневмоконіоз -33,3%, на полірадікулопатію — 50%.

Інформація за данними фахівців відділу з питань гігієни праці