Кроки на шляху зниження рівня заборгованості із заробітної плати підприємств-боржників Миколаївщини

03 квітня 2017

Перший заступник начальника управління Держпраці у Миколаївській області Яна Скуратовська прийняла участь в засіданні обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення) пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

Під час засідання члени комісії заслухали доповіді керівників місцевих підприємств, які не своєчасно забезпечують виплату заробітної плати працівникам.

Так , за даними керівника  Державного Південного виробничо технічного підприємства –  на підприємстві в рахунок погашення боргу в березні 2017 виплачено 540,8 тис.грн., але  заробітна плата за лютий 2017 року у сумі 402,3 тис. грн. залишається не виплаченою.

  ТОВ ″Асаба Дизайн Центр″- борг частково погашено сумі – 252,2 тис.грн., заробітна плата за лютий ц.р. у сумі 457,5 тис. грн. залишається невиплаченою. На підприємстві складено графік погашення заборгованості із виплати заробітної плати,  згідно з яким повне погашення боргу передбачено до 01.08.2017;

  ДП «Миколаївський облавтодор» – проведено 100 % погашення суми заборгованості з виплати заробітної плати за січень 2017 року і частково за лютий 2017 року в сумі -3199,0 тис.грн.;

 ДП «Очаківське об’єднання санаторно-курортних закладів» – на підприємстві складено графік погашення заборгованості із виплати заробітної плати, згідно з яким повне погашення боргу заплановано до 01.05.2017, на даний час графік виконується.

Члени робочої групи підтримали думку голови робочої групи Віталія Кіндратіва щодо необхідності системної роботи з пошуку шляхів виходу з кризової ситуації. Зокрема, керівники підприємств повинні максимум прикладати зусиль задля підвищення рентабельності виробництв, зміцнення комерційного розрахунку та своєчасності проведення розрахунків з працівниками.