На Миколаївщині зупиняють діяльність АЗС, що експлуатуються з порушеннями вимог промислової безпеки та охорони праці

06 грудня 2021

На виконання доручення Прем’єр-міністра України та окремих доручень в.о.Голови Держпраці фахівці Управління Держпраці у Миколаївській області беруть участь у спільних заходах, направлених на протидію нелегальному обігу пального,   що включають   дослідження питань дотримання на АЗС та АЗГП вимог виробничої безпеки, охорони праці, гігієни праці.

В рамках цієї роботи Управлінням Держпраці у Миколаївській області проводяться позапланові перевірки, у разі виявлення порушень направляються позови до суду про застосування до суб’єктів господарювання  заходів реагування у сфері державного нагляду. Заходи передбачають повну заборону виконання робіт та експлуатації об’єктів підвищеної небезпеки до моменту існування  на АЗС невиправданих виробничих  ризиків, що становлять загрозу життю та здоров’ю працівників й інших людей.

Як приклад,  за результатами перевірки на АЗС ТОВ «Бренд+», що у с.Благодатне  Арбузинського району Миколаївщини, виявлено низку порушень, що становлять  ризик виникнення  аварійних ситуацій та нещасних випадків  на виробництві. Управління Держпраці у Миколаївській області звернулося з позовом до суду щодо застосування заходів реагування до ТОВ «Бренд+». Рішенням Харківського окружного адміністративного суду до ТОВ «Бренд+»  застосовані  заходи державного реагування  щодо заборони експлуатації виробничих об’єктів на АЗС. Крім того,  Другим апеляційним адміністративним судом залишено апеляційну скаргу суб’єкта господарювання  без задоволення, а рішення Харківського окружного адміністративного суду – без змін.

Наразі ТОВ «Бренд+»  на  АЗС, що розташована  у с.Благодатне, заборонено:

– виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме: використання, перероблення, зберігання, транспортування, застосування, вибухопожежонебезпечних і небезпечних речовин 1 і 2 класу небезпеки, горючих рідин, маса яких дорівнює або перевищує значення нормативів порогових мас;

– експлуатацію 4 резервуарів підземних горизонтальних сталевих для зберігання нафтопродуктів місткістю 60 м.куб., одної паливно-роздавальної колонки;

– експлуатацію контрольно-вимірювального обладнання (рівнемірів);

– роботи в замкнутому просторі;

– експлуатацію обладнання працівниками, які  не пройшли навчання та перевірку знань з питань охорони праці;

– експлуатацію електроустаткування, у зв’язку з відсутністю акту опосвідчення стану безпеки електрообладнання.