На Первомайщині відбулась нарада з питань безпечного ведення весняно-польових робіт

09 березня 2017

У м.Первомайськ фахівці управління Держпраці у Миколаївській області  разом з представниками УПСЗН Первомайської міської ради, Первомайської виконавчої дирекції ФССНВ провели нараду для підприємців-аграріїв Первомайського, Кривоозерського районів Миколаївської області.

Мета наради – підготовка та безпечне проведення весняно-польових робіт в 2017 році.

Для досягнення високих врожаїв підприємці – аграрії використовують органічні, мінеральні добрива, хімічні меліоранти, регулятори росту рослин та інші речовини, що застосовуються для підвищення родючості грунтів, урожайності сільськогосподарських культур і поліпшення якості рослинницької продукції. Саме тому, під час наради фахівці управління Держпраці у Миколаївській області  зосередили увагу присутніх на забезпечення безпечного проведення робіт по внесенню в грунт агрохімікатів та обов’язковому застосуванні засобів індивідуального захисту.

Олег Глуховський, заступник начальника відділу нагляду в АПК та СКС, у своїй промові до представників аграрного сектору нагадав про необхідність безумовного дотриманні вимог законодавства з питань охорони праці та навів порушення, виявлені під час проведення перевірок на підприємствах області.

Втім, ще одним клопотом підприємців – аграріїв є плинність кадрів. Мова на нараді йшла про обов’язкове проходження працівниками медичного огляду під час прийняття на роботу та періодичних медичних оглядів і не допущення працівника до роботи без наявності медичного висновку. Безперечно,  виконувати роботи з  агрохімікатами можуть лише особи,  які за медичним висновком не мають протипоказань за станом здоров’я.

Наприкінці заходу присутнім зауважили, що загальними вимогами безпеки є те, що працівники, під час прийняття на роботу та періодично, повинні проходити на підприємстві інструктажі з питань охорони праці та надання першої медичної допомоги.