На тематичному семінарі для працівників департаменту соціального захисту населення Миколаївської ОДА обговорено правові підстави здійснення контролю за додержанням законодавства про працю

06 березня 2017

На минулому тижні головний державний інспектор управління Держпраці у Миколаївській області Ганна Марченко виступила з лекцією перед працівниками управління праці та зайнятості департаменту соціального захисту населення Миколаївської облдержадміністрації. 

У своїй доповіді головний державний інспектор визначила основні напрямки діяльності управління Держпраці у Миколаївській області у 2017 році по виконанню завдань Уряду України щодо здійснення контролю за додержанням законодавства про працю на підприємствах, установах і в організаціях всіх форм власності, та з урахуванням змін до законодавства стосовно мінімальної заробітної плати. 

Під час заходу лектор визначила правові підстави для проведення перевірок. Так, однією з підстав здійснення позапланової перевірки, зазначила Гана Марченко, є звернення фізичної особи.  Річ у тім, що сьогодні громадяни  зателефонувавши на Урядову гарячу лінію мають можливість достатньо оперативно вирішувати проблемні питання.  Управління Держпраці у Миколаївській області вивчає порушені у зверненнях питання та приймає рішення щодо проведення перевірки чи надання відповідних роз’яснень. Втім, присутні визнали, що є випадки, коли, намагаючись з’ясувати більш детальну інформацію по зверненню у заявника, виявляються несподіванки, серед яких: сторонній телефонний номер чи адреса,  заявник спростовує факт звернення. Також, є ситуації, коли  при проведенні перевірки звернення громадянина інспектор у документах роботодавця не знаходить факт трудових відносин з робітником. Іншими словами, через дії посадових осіб громадяни намагаються з’ясовувати власні взаємовідносини.

Насичена та інформативна лекція доповнилась роз’ясненнями головного державного інспектора щодо особливостей  нарахування мінімальної заробітної плати та порядку оформлення трудових відносин.