На Українському радіо:Миколаїв про забезпечення безпеки праці під час обслуговування наливних колодязів для зберігання води

12 листопада 2021

12 листопада 2021 у радіопередачі «Діалоги» на Українському радіо:Миколаїв обговорені питання навколо чистки, оглядів та ремонтів наливних колодязів для зберігання води. Зокрема визначена необхідність та  періодичність  проведення таких робіт, окреслені вимоги щодо організації небезпечного проведення робіт та ключові моменти, на які варто зважати під час визначення виконавця робіт.

Відповіді на питання ведучої Анжеліки Топчий надавав заступник начальника відділу нагляду на виробництві і на об’єктах підвищеної небезпеки Управління Держпраці у Миколаївській області Василь  Бєляєв.

Радіослухачам повідомлено, що для підтримки об’ємів та якості води огляди, чистку, ремонт колодязів доцільно проводити один раз у рік. До небезпек під час виконання робіт в умовах замкненого простору, зокрема колодязях, відносяться: обмежений вхід або вихід до робочої зони, ризик падіння з висоти (глибина в колодязі може сягати до 10 метрів), недостатній та ускладнений повітрообмін, наявність високого рівня біологічно-шкідливих речовин та токсичних газів у повітрі колодязя, висока температура повітря, зокрема влітку, слабка погана видимість тощо. Роботи в замкненому просторі належать до робіт підвищеної небезпеки, їх проведення вимагає отримання дозволу Держпраці.

У 2021 році у результаті порушень вимог охорони праці під час виконання  робіт в наливних колодязях сталося  6 нещасних випадків, у наслідок яких 2 осіб загинуло, 4 особи отримали тяжкі травми. Зазначені події сталися з громадянами, які без наявності знань та підготовки виконували роботи підвищеної небезпеки.

Василь Бєляєв повідомив, що роботи з чистки, ремонту колодязів має виконувати бригада, що складається  не менше ніж з 3 осіб. Усі працівники мають вміти визначати  небезпеки, володіти знаннями, зокрема як запобігти травмуванню та дії негативних факторів, притаманних середовищу замкненого простору.

Детальніше про те, на що необхідно звертати увагу під час прийняття рішення щодо виконавця робіт з чистки чи ремонту наливного колодязя для зберігання води дізнавайтеся в аудіоматеріалі.